دوشنبه، 22 دی 1399 16:57:10

عضو هیئت علمی دانشگاه چمران؛ اولین استادتمام زن تربیت‌بدنی کشور

به گزارش عطنا به نقل از ایسنا، دکتر صدیقه حیدری‌نژاد دارای دکترای تخصصی تربیت‌بدنی گرایش مدیریت و برنامه‌ریزی ورزشی است که تحصیلات دوره کارشناسی خود را در رشته فیزیوتراپی از دانشگاه تهران در سال ۱۳۵۶، دوره کارشناسی‌ارشد تربیت‌بدنی را در سال ۱۳۷۴ از دانشگاه تربیت معلم تهران و دوره دکترای تخصصی PhD تربیت‌بدنی را نیز در سال ۸۳ از دانشگاه تربیت معلم تهران گذرانده است.

ازجمله فعالیت‌های آموزشی وی می‌توان به دانشیار تمام وقت دانشکده تربیت‌بدنی و علوم ورزشی دانشگاه شهید چمران از اسفندماه ۱۳۸۹ اشاره کرد.

وی رساله‌ دکترای خود را با موضوع تبیین و تعیین شاخص‌های بهره‌وری دانشکده‌ها و گروه‌های آموزشی تربیت‌بدنی در دانشگاه‌های دولتی – ارائه الگوی ارزیابی عملکرد در مهرماه ۱۳۸۳ ارائه کرده است؛ تألیف کتاب چشم‌اندازهای علوم ورزشی برای زنان در سال ۱۳۸۱ و ترجمه کتاب روش‌های تحقیق در مدیریت ورزشی در سال ۱۳۹۴ از دیگر فعالیت‌های این استاد دانشگاه است.

از جمله طرح‌های تحقیقاتی این عضو هیأت‌علمی دانشگاه شهید چمران می‌توان به شناسایی انگیزه‌های حضور هواداران فوتبال در استادیوم شهر اهواز، شناسایی عوامل مؤثر بر بروز پرخاشگری در بین تماشاچیان تیم‌های فوتبال اهواز، شناسایی عوامل مؤثر بر گرایش یا عدم گرایش شهروندان اهوازی به ورزش همگانی و شناسایی نقاط قوت و ضعف اجرای اهداف تعیین‌شده درس تربیت‌بدنی برای دانش‌آموزان از دیدگاه دبیران متوسطه این رشته در استان خوزستان، اشاره کرد.

دکتر صدیقه حیدری‌نژاد اولین استادتمام زن تربیت‌بدنی کشور دارای ۳۲ مقاله ارائه‌شده در همایش‌های داخلی و ۱۰ مقالات ارائه‌شده در همایش‌های خارجی است و راهنمایی ۵۲ پایان‌نامه کارشناسی ارشد، مشاوره ۲۴ پایان‌نامه کارشناسی ارشد و داوری ۶۵ پایان‌نامه کارشناسی ارشد را نیز در کارنامه دارد.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *