یکشنبه، 21 دی 1399 15:07:04

ثبت نام ۱۹۰ هزار دانشجو جهت دریافت بن کتاب دانشجویی

به گزارش عطنا به نقل از ستاد خبری بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، نیکنام حسین‌پور با بیان اینکه ثبت نام دانشجویان جهت دریافت بن کارت دانشجویی از ۲۸ فروردین ماه آغاز شد و تا ۱۴ اردیبهشت ماه ادامه داشت، افزود: ۱۹۰ هزار دانشجو ثبت نام دریافت بن کارت خرید کتاب اعم از مجازی و فیزیکی انجام دادند. از این تعداد ۴۰ هزار نفر به شکل مجازی ثبت نام کردند و بیشترین ثبت نام کنندگان از تهران بودند.

وی با اشاره به اینکه ثبت نام بن کارت دانشجویی جهت خرید کتاب از نمایشگاه کتاب به شکل مجازی به جلوگیری از تخلفات خرید و فروش بن‌ها کمک می‌کند، گفت: در دوره‌های بعدی نمایشگاه، دانشجویان باید برای دریافت بن کارت دانشجویی به شکل مجازی ثبت نام کنند.

مشاور منابع و امورانسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه یارانه تخصیص یافته  جهت دریافت بن کارت دانشجویی خرید کتاب را به دانشجویان و طلاب را ۱۲ میلیارد تومان و به اساتید حوزه ۵ میلیارد تومان دانست.

حسین پور ادامه داد: در نمایشگاه امسال کتاب تهران برای اولین بار بن کارت جهت خرید کتاب از نمایشگاه کتاب تهران امسال به دانش آموزان و مهدکودک ها اختصاص یافت و ۲۶ هزار دانش آموز در سایت bon. TIBF.ir ثبت نام کردند.

وی در ادامه با بیان اینکه یک هزار و ۳۰۰ دستگاه کارتخوان به غرفه داران بیست و نهمین نمایشگاه کتاب تهران تحویل شده است، گفت: در تحویل این دستگاه ها با رشد ۱۰ درصدی روبرو هستیم و این دستگاه ها چند منظوره قابل استفاده هستند و GPS بر روی این دستگاه ها نصب شده است. خوشبختانه در چند روز گذشته در نمایشگاه کتاب با هیچ گونه قطعی دستگاه کارتخوان مواجه نبودیم.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *