یکشنبه، 21 دی 1399 14:54:57

برگزاری سمینار استادان زبان و ادبیات روسی توسط پژوهشکده فرهنگ‌پژوهی

rus (4)

سمینار استادان زبان و ادبیات روسی توسط پژوهشکده فرهنگ‌پژوهی درباره کتاب های انتشارات زلاتااوست با حضور مدیر عامل انتشارات آقای استانیلوگالوبیف و مصحح آن خانم آناگالوبیوا و جمعی از اساتید دانشگاه های کشور در تالار دفاع دانشکده ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد. همچنین نماینده انستیتو زبان روسی پوشکین مارینا بیلاباردوا هم در این همایش حضور داشت.

به گزارش عطنا، در ابتدای این نشست تفاهم نامه همکاری بین دکتر احمدوند، معاون پژوهشی دانشگاه و مدیران انتشارات زلاتااوست امضا شد.

دکتر جان‌الله کریمی‌مطهر استاد زبان و ادبیات روسی دانشگاه تهران و رئیس انجمن ایرانی زبان و ادبیات روسی در رابطه با این سمینار و محورهایش گفت:  همانطور که سطح روابط ما با روسیه افزایش پیداکرده است آموزش زبان روسی و اهمیت آن نیز بسیار افزایش پیدا کرده است.

او افزود: ما سالانه سیصد دانشجو در حوزه زبان روسی جذب می‌کنیم و ده دانشگاه در این حوزه فعالیت می کند که شش دانشگاه تهران هم جزء این آمار است و حتی آموزش این زبان تا سطح دکتری ارتقاء پیدا کرده است. یکی از مشکلات ما در حوزه ی این زبان کمبود مواد و منابع آموزشی است.

دکتر کریمی مطهر ادامه داد: انتشارات زلاتااوست که یکی از بزرگ ترین انتشارات روسی است در زمینه تست و آموزش زبان روسی فعالیت می کند. سمینار امروز در رابطه با نقد و بررسی کتاب های این انتشارات است.

گفتنی در این نشست، اساتیدی از سایر دانشگاه‌های  تهران از جمله دکتر آبتین گلکار، دکتر محسن شجاعی و دکتر سعیده دست آموز در این سمینار شرکت داشتند همچنین دکتر امیر مقدم زند رئیس مرکز چاپ و انتشارات، دکتر ماندانا تیشه یار مدیر همکاری های علمی و بین المللی، دکتر مریم شفقی استاد زبان روسی  و دکتر فائز دین پرست رئیس پژوهشکده فرهنگ پژوهی دانشگاه علامه طباطبائی از دیگر شرکت کنندگان این مراسم بودند.

لازم به ذکر است این نشست از ساعت ۱۰ صبح شنبه تا ساعت ۱۸ ادامه داشت. در بخش دوم این نشست که بعد از ظهر روز انجام شد، دانشجویان زبان روسی به همراه استادان گروه روسیه دانشکده زبان های خارجی دانشگاه علامه نیز حضور داشتند و با مدیران نظر زلاتااوست دیدار کردند.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *