جمعه، 20 تیر 1399 19:28:19
آخرین اخبار

واگذاری اختیار پذیرش بورسیه ها به دانشگاهها

2013274به گزارش عطنا به نقل از مهر، محمدفرهادی در نشستی با روسای دانشگاه ها، مراکز پژوهشی ،پارک های علم و فناوری، واحدهای رشد و نمایندگان اعضای هیئت های علمی دانشگاه های استان سمنان که درمحل دانشگاه سمنان برگزار شد، اظهار داشت: به دانشگاه ها اعلام شده که تعیین کنند در چه رشته هایی و به چند نفر دانشجو نیاز دارند و بر همان اساس بورسیه های خود را تعیین کنند .

وی افزود: در این شیوه افراد متقاضی تحصیل به صورت بورسیه، پس از آزمون های کتبی و شفاهی و مصاحبه های تخصصی معرفی می شوند که بر این اساس در سال گذشته ۱۰۰ نفر در کشور بر اساس نیاز دانشگاه ها به اعضای هیئت علمی، بورسیه شدند .

وی همچنین در خصوص پذیرش دانشجویان در دوره تحصیلات تکمیلی گفت : بسته به چارچوب و سقف ظرفیت های دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد تا ۲۰ دانشجو و در مقطع دکترا بین پنج تا هفت نفر پذیرش می شوند .

وزیر علوم همچنین از اعلام برنامه های تحقق اقتصاد مقاومتی در حوزه علم و فناوری و آموزش عالی خبر داد  و گفت: بر این اساس برنامه درسی رشته های تحصیلی بازنگری شده تا با گنجاندن واحدهای کارآموزی و کارورزی و ایجاد فرصت های مطالعاتی و دوره های پسا دکترا در واحدهای صنعتی، زمینه آشنایی دانشگاهیان با صنعتگران فراهم شود .

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *