سه شنبه، 23 دی 1399 21:02:57

معرفی استادان سرآمد دانشگاه آزاد/ شناسایی دانشجویان کارآفرین

به گزارش عطنا به نقل از مهر، داوود ثمری گفت: چهارمین جشنواره فرهیختگان دانشگاه آزاد همزمان با ۳۴ امین سالگرد تاسیس این دانشگاه در ۳۰ اردیبهشت ماه برگزار می شود.

وی افزود: در روند برگزاری این جشنواره ۳ نفر از استادان سرآمد علمی این دانشگاه نشان طلایی، نقره ای و برنزی با عنوان جایزه ویژه امام خمینی (ره) را دریافت خواهند کرد که این افراد از نظر سطح علمی و آموزشی نسبت دیگر استادان این دانشگاه در سطح بسیار بالایی قرار خواهند داشت.

مدیرکل دفتر توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد خاطرنشان کرد: امسال سومین دوره جایزه ویژه امام خمینی (ره) برگزار خواهد شد که دستورالعمل اجرایی این جایزه برای تمامی واحدهای دانشگاه ارسال شده است.

ثمری اظهار داشت: طبق دستورالعمل اجرایی این جایزه واحدهای این دانشگاه از ۳۱ استان کشور یک استاد را به عنوان کاندید به سازمان مرکزی دانشگاه معرفی می کنند و در نهایت سه استاد این نشان را دریافت خواهند کرد.

وی عنوان کرد: برگزیدگان این جایزه علاوه بر دریافت نشان ویژه و جوایز نقدی، گرنت پژوهشی(تسهیلات پژوهشی) نیز دریافت خواهند کرد تا از طریق این گرنت بتوانند فعالیت های علمی و تحقیقاتی خود را ادامه دهند.

مدیرکل دفتر توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد گفت: جشنواره فرهیختگان این دانشگاه در بخش های مختلف کتاب، مقاله، مرکز رشد، مرکز تحقیقات و پژوهشگر برگزیده برگزار خواهد شد.

ثمری اضافه کرد: در این جشنواره برای نخستین بار کارآفرین برتر دانشگاهی ازمیان دانشجویان و اعضای هیات علمی دانشگاه نیز انتخاب و معرفی می شود.

وی با بیان اینکه دهه چهارم فعالیت دانشگاه آزاد به عنوان دهه کیفیت و تولید ثروت انتخاب شده است، افزود: در این دهه باید برنامه ریزی شود تا وابستگی به شهریه دانشجویان کاهش یافته و موضوع توجه به فناوری و تجاری سازی دستاوردهای فناورانه و نوآورانه دانشگاه مورد توجه قرار گیرد.

برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و تجاری دانشگاه آزاد

مدیرکل دفتر توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد از برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و تجاری همزمان با ۳۴ امین سالگرد تاسیس این دانشگاه خبر داد و گفت: این نمایشگاه از ۳۰ اردیبهشت ماه تا ۵ خردادماه برگزار خواهد شد.

ثمری اضافه کرد: در این نمایشگاه دستاوردهای دانشجویان و اساتید در سه بخش دستاوردهای تجاری سازی شده، آماده تجاری سازی و تولیدات پژوهشگران جوان دانشگاه ارائه خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: این نمایشگاه در فضایی بالغ بر ۳ هزار مترمربع در قالب ۴۰ غرفه برگزار می شود که دستاوردهای واحدهای این دانشگاه از ۳۱ استان کشور در آن عرضه خواهد شد.

مدیرکل دفتر توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد گفت: برای برگزاری این نمایشگاه به تمامی واحدها اعلام کردیم تا مدیران صنایع کشور را دعوت کنند که براین اساس بستر انعقاد تفاهم نامه های همکاری برای تجاری سازی دستاودهای فناورانه این دانشگاه فراهم شود.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *