چهارشنبه، 1 بهمن 1399 16:21:14
آخرین اخبار

انعقاد تفاهم‌نامه برای تبادل استاد و دانشجو با دانشگاه‌های معتبر بین‌المللی

13931005000073_PhotoAبه گزارش عطنا به نقل از فارس، مجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزارت علوم ‌از تدوین برنامه‌هایی برای برگزاری دوره‌های مشترک علمی و آموزشی بین دانشگاه‌های ایران و دانشگاه‌های خارج از کشور خبر داد و گفت: به منظور توسعه روابط بین‌الملل در آموزش عالی، سعی داریم دوره‌های مشترکی بین دانشگاه‌ها و مراکز ایران و دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی بین‌المللی برگزار کنیم.

وی افزود: برنامه‌هایی برای فراهم کردن شرایط برگزاری دوره‌های مشترک با همکاری دانشگاه‌ها معتبر خارجی داشته‌ایم که امیدواریم با انعقاد تفاهم‌نامه‌های بین‌المللی در این زمینه موفق باشیم و توسعه روابط بین‌المللی را در حوزه آموزش عالی شاهد باشیم.

شریعتی نیاسر اظهار داشت: در سال گذشته تفاهم‌نامه‌هایی بین وزارت علوم و دانشگاه‌های ایرانی با دانشگاه‌های بین‌المللی داشته‌ایم تا بتوانیم دوره‌ها مشترک را برگزار کرده و تبادل استاد و دانشجو داشته باشیم.

معاون آموزشی وزارت علوم، در رابطه با کشورهایی که در زمینه آموزش عالی با ایران همکاری می‌کنند، گفت: کشورهای همسایه در اولویت برگزاری دوره‌های مشترک هستند، ولی با کشورهای ژاپن، چین و روسیه نیز تفاهم‌نامه‌هایی را داریم.

وی ادامه داد: این تفاهم‌نامه‌ها در زمینه برگزاری دوره‌های مشترک و تبادل استاد و دانشجو با دانشگاه‌های معتبر بین‌المللی است.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *