یکشنبه، 11 خرداد 1399 02:38:33
آخرین اخبار

روحانی به پاکستان می‌رود

رئیس جمهوری اسلامی ایران به دعوت رسمی رییس‌جمهور و نخست وزیر پاکستان و برای سفری دو روزه، جمعه ششم فروردین به پاکستان سفر می‌کند.

به گزارش عطنا به نقل از ایسنا، پرویز اسماعیلی، معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهور ضمن اعلام این مطلب افزود: سفر حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی هم‌چنین در پاسخ به سفر سال گذشته آقای نواز شریف، نخست پاکستان به تهران، صورت می‌گیرد.

او افزود: توسعه روابط دو جانبه بین دو کشور همسایه، به‌ویژه بررسی گسترش همکاری‌های اقتصادی در فضای پسا برجام از مهم‌ترین محورهای سفر رئیس جمهوری به اسلام‌آباد خواهد بود.

وی با اشاره به این که “پاکستان بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین همسایه مسلمان کشورمان است” افزود: تبادل نظر در خصوص مسایل مهم منطقه‌یی و بین‌المللی؛ و هم‌چنین رایزنی درباره اجلاس سران سازمان همکاری‌های اسلامی با هدف وحدت هر چه بیش‌تر جهان اسلام بخش دیگری از مذاکرات سران دو کشور را به خود اختصاص خواهد داد.

معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رییس‌جمهور ادامه داد: امضای چندین سند، از جمله سند راهبردی همکاری تجاری ۵ ساله دو کشور و نیز اسنادی در حوزه‌های اقتصادی، علمی و فرهنگی، رسانه‌یی و بهداشتی و پزشکی در حضور سران دو کشور انجام خواهد شد.

اسماعیلی در پایان افزود: رییس جمهوری را در این سفر چند نفر از وزیران و اعضای هیات دولت همراهی می‌کنند و اتاق‌های بازرگانی دو کشور نیز طی این سفر در همایش مشترکی راهکارهای توسعه همکاری بخش‌های خصوصی را بررسی و قراردادهایی نیز امضاء می‌کنند.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *