سه شنبه، 12 فروردین 1399 02:46:17
آخرین اخبار

آمادگی دانشگاه علامه برای برگزاری دوره‌های مشترک با دانشگاه‌های خارجی

رئیس دانشگاه علامه طباطبائی از آمادگی این دانشگاه برای برگزاری دوره‌های مشترک با کشورهای اروپایی در ۱۰ تا ۱۲ رشته خبر داد.

به گزارش عطنا به نقل از ایسنا، دکترحسین سلیمی با تأکید بر اینکه در تفاهم نامه‌های دانشگاه علامه طباطبائی برگزاری دوره های مشترک کوتاه مدت و دوره‌های مشترک رسمی و آموزشی در دستور کار است، افزود: البته در حال حاضر دوره‌های کوتاه مدت در حال برگزاری است. برای مثال از کشورهای اسپانیا، روسیه و فرانسه گروه‌هایی به ایران آمده و آموزش زبان فارسی دیده‌اند همچنین دانشجویانی از دانشگاه علامه به این کشورها اعزام شده و دوره آموزشی زبان را گذرانده‌اند اما برگزاری دوره‌های رسمی احتیاج به مقدماتی مانند اخذ مجوزهای لازم و… دارد.

وی با اشاره به اقدامات وزارت علوم در زمینه افزایش تعاملات بین‌المللی گفت: وزارت علوم در حال تصویب آیین نامه‌ای است که طبق آن به دانشگاه‌ها اجازه داده می‌شود بتوانند دوره های مشترک برگزار کنند. البته این آیین‌نامه هنوز ابلاغ نشده است اما اگر این شرایط فراهم شود دانشگاه علامه آمادگی دارد در حداقل ۱۰ تا ۱۲ رشته دوره‌ مشترک برگزار کند.

رئیس دانشگاه علامه طباطبایی ادامه داد: این رشته‌ها شامل زبان‌های خارجی دوره های تربیت بدنی، برخی تخصص‌های رشته مدیریت، برخی تخصص‌های رشته علوم رایانه و… می‌شود.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *