دوشنبه، 22 دی 1399 11:12:50
مدیر دانشجویی دانشگاه علامه‌طباطبائی:

سه میلیارد تومان از طرف صندوق رفاه به منظور پرداخت تسهیلات به هزار و ۸۹۸ دانشجو پرداخت شده است/ ۷۵۵ دانشجو مشغول به کار دانشجویی بوده‌اند

مدیر دانشجویی دانشگاه علامه طباطبائی گفت: معاونت دانشجویی به منظور مشارکت دانشجویان در امور دانشگاه و ایجاد زمینه برای کسب تجربه، خدماتی در قالب کار دانشجویی ارائه می کند. امسال ۷۵۵ دانشجو با بخش های مختلف دانشگاه همکاری داشته اند که در مجموع ۱۸۱ هزار و ۲۷۷ ساعت کارکرد داشته اند. مبلغ کارکردهای دانشجویی، تعرفه ها و میزان دستمزدها در مقاطع تحصیلی مختلف مشخص و مدت زمانی که توسط واحد بهره بردار اعلام می شود، معدل و مقطع تحصیلی در میزان حقوق دریافتی دانشجو تاثیرگذار است.

به گزارش عطنا، حمیدرضا مقامی از چگونگی تخصیص وام دانشجویی به دانشجویان خبر داد و گفت: در نیم سال دوم سال تحصیلی ۹۹-۹۸ اعتباری بالغ بر سه میلیارد تومان از طرف صندوق رفاه به منظور پرداخت تسهیلات به غیر از تسهیلات تغذیه به هزار و ۸۹۸ دانشجو اختصاص داده شد. همچنین ۳۰۰ وام تغذیه نیز به زودی به دانشجویان متقاضی پرداخت می شود.

وی با اشاره به اینکه طبق جدول زمانبندی، از تاریخ ۱۵ بهمن ماه سال گذشته، دانشجویان متقاضی وام با مراجعه به پورتال و تکمیل تقاضانامه و مدارک، درخواست خود را برای دریافت تسهیلات دانشجویی ثبت کردند، افزود: به دلیل وجود شرایط بحرانی در نیمسال دوم، مهلت ثبت نام انواع وام های دانشجویی تا ۱۵ اردیبهشت ماه و وام ویژه دکتری تا ۳۰ اردیبهشت ماه تمدید شد.

مقامی با بیان اینکه وام های دانشجویی در قالب ۱۳ نوع وام حمایتی به تمامی افراد مشغول به تحصیل تعلق گرفت، گفت: وام های شهریه، تحصیلی، ضروری عادی، مسکن، ضروری ویژه دکتری، نخبه، ازدواج و استعداد درخشان از جمله وام هایی است که در اختیار دانشجویان قرار گرفته است.

وی با اعلام اینکه دستورالعمل جدیدی برای افزایش وام نداشتیم و مبلغ وام ها نسبت به سال گذشته تغییری نکرده اند، اظهار کرد: سیاست صندوق رفاه تجمیع وام ها و تا حدودی کم کردن محدودیت ها بود. به طور مثال در خصوص دانشجویان شاغل و بیمه شده محدودیت هایی وجود داشت که این محدودیت ها کمتر شد.

مدیر امور دانشجویی دانشگاه علامه طباطبائی ادامه داد: ثبت نام وام و تسهیلات دانشجویی هر سال به صورت حضوری انجام می شد ولی در نیمسال دوم از طریق پر کردن فرم های الکترونیکی انجام شد. شرایط  به وجود آمده و بیماری کرونا نتوانست مانع انجام کار شود و همانند سال گذشته به تمامی درخواست ها پاسخ داده شد و ۱۰۰ درصد متقاضیان، وام خود را دریافت کردند.

وی در خصوص بازپس گیری انواع وام های دانشجویی گفت: دانشجویان هنگام تمام شدن تحصیل و تسویه با دانشگاه، ۱۰ درصد از وام را پرداخت می کنند و مابقی به صورت قسط از دانشجو دریافت می شود.

مقامی در خصوص کارهای دانشجویی هم گفت: معاونت دانشجویی به منظور مشارکت دانشجویان در امور دانشگاه و ایجاد زمینه برای کسب تجربه، خدماتی در قالب کار دانشجویی ارائه می کند. امسال ۷۵۵ دانشجو با بخش های مختلف دانشگاه همکاری داشته اند که در مجموع ۱۸۱ هزار و ۲۷۷ ساعت کارکرد داشته اند. مبلغ کارکردهای دانشجویی، تعرفه ها و میزان دستمزدها در مقاطع تحصیلی مختلف مشخص و مدت زمانی که توسط واحد بهره بردار اعلام می شود، همچنین معدل و مقطع تحصیلی در میزان حقوق دریافتی دانشجو تاثیرگذار است.

وی در پایان گفت: حقوق کار دانشجویی تمام دانشجویان به غیر از کار دانشجویی تخصصی به طور کامل به حساب دانشجویان واریز شده و اگر میزان حقوق واریزی به حساب دانشجو افزایش یا کاهش پیدا کرده است به دلیل تغییر در معدل یا مدت ساعت فعالیت اعلام شده از طرف واحد بهره بردار است.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *