جمعه، 20 تیر 1399 10:59:16
آخرین اخبار
صبح امروز؛

دکتر جمشید پژویان، استاد بازنشستۀ دانشکدۀ اقتصاد دانشگاه علامه‌طباطبائی درگذشت

دکتر جمشید پژویان، استاد بازنشسته دانشکدۀ اقتصاد دانشگاه علامه‌طباطبائی و رئیس سابق شورای رقابت به دلیل ابتلا به بیماری کرونا صبح امروز درگذشت.

به گزارش عطنا، جمشید پژویان در سال ۱۳۲۴ در شهر سنندج دیده به جهان گشود. وی چندی بعد به همراه خانواده به شهر قزوین نقل مکان کرد و در آنجا تحصیلات مقدماتی خود را انجام داد.

پژویان برای ادامه تحصیل در دانشگاه تهران پذیرفته شد و در رشته اقتصاد تحصیل کرد و سال ۱۳۴۹ مدرک لیسانس خود را اخذ کرد. سپس برای ادامه تحصیل به آمریکا رفت و در دانشگاه ایالتی یوتا پذیرفته شد و در همین رشته ادامه تحصیل داد و موفق شد مدرک فوق لیسانس (سال ۱۳۵۴) و دکترای (سال ۱۳۵۷) خود را دریافت کند.

در کارنامه شغلی جمشید پژویان اقتصاددان، ریاست شورای رقابت و عضو هیئت علمی دانشگاه علامه‌طباطبائی به چشم می‌خورد.

از جمله آثار پژویان می توان به اقتصاد بخش عمومی، مالیات‌ها، تجدید چاپ و تغییرات اساسی، اقتصاد بخش عمومی هزینه‌های دولت، اقتصاد بخش عمومی مالیاتی، اقتصاد بخش عمومی، پول و بانکداری برای رشته حسابداری، اصول علم اقتصاد، اقتصاد خرد برای رشته های مدیریت وحسابداری، اقتصاد مالیه عمومی برای رشته حسابداری، اقتصاد بخش عمومی (مالیات‌ها)، اقتصاد بخش عمومی و… اشاره کرد.

از جمله سوابق دانشگاهی پژویان هم می توان به مدیر قطب علمی اقتصاد توسعه با تاکید بر اقتصاد ایران، استاد تمام رشته اقتصاد، مدیر گروه اقتصاد، دانشگاه علامه طباطبائی، رئیس دانشکده علوم و بهداشت علامه طباطبائی (از سال ۱۳۶۴ تا ۱۳۶۸)، معاون آموزشی دانشکده آموزش از راه دور (سال ۱۳۶۳)، مدیر گروه اقتصاد، مجتمع ادبیات و علوم انسانی دانشگاه الزهرا (از سال ۱۳۶۳ تا ۱۳۶۱) و مدیر گروه اقتصاد و مدیریت، دانشگاه آزاد ایران، انقلاب فرهنگی (سال ۱۳۵۸) اشاره کرد.

پایگاه خبری دانشگاه علامه‌طباطبائی(عطنا) درگذشت این استاد پیشکسوت را به خانواده ایشان، دانشجویان، همکاران و خانوادۀ بزرگ دانشگاه علامه‌طباطبائی تسلیت می‌گوید.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *