چهارشنبه، 22 آبان 1398 08:18:30
آخرین اخبار

مراسم رونمایی از مستند و کتاب شهید رفیعی برگزار شد

به گزارش عطنا، مراسم رونمایی از اولین قسمت مستند شهیدان دانشگاه علامه طباطبائی، مستند استاد شهید دکتر محمود رفیعی در دانشکده ادبیات دانشگاه علامه برگزار شد. این مراسم به همت جمعی از دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی و با نظارت  معاونت فرهنگی تهیه شد.

در این مراسم از مستند و کتاب  تالیف شده‌ی شهید رفیعی، با حضور فرزند شهید رونمایی شد. گفتنی است دکتر محمودزاده، مدیریت فرهنگی دانشگاه علامه، دکتر ذکیانی، معاونت کارآفرینی دانشگاه علامه، دکتر میرحاجی، دکتر ایران زاده و علی کیایی، مسئول کانون های فرهنگی دانشگاه علامه در حضور دانشجویان این دانشگاه و تیم سازنده ی مستند از کانون فیلم و عکس، در سالن شهید عضدی دانشکده ی ادبیات فارسی و زبان های خارجی دانشگاه علامه طباطبایی در این رونمایی حضور داشتند.

در ابتدای این مراسم، مستند شهید دکتر محمود رفیعی، ساخته شده توسط جمعی از دانشجویان این دانشگاه، به اکران عمومی درآمد. سپس با دعوت از فرزند او، خاطراتی از شهید محمود رفیعی برای دانشجویان بازگو شد.
فرزند شهید محمود رفیعی، درباره کتاب استاد رفیعی، گفت: این کتاب حاصل زحمت های دوساله ی آن شهید بزرگوار بوده است که بعد از شهادت وی، با همت دوستان و نزدیکان، به چاپ رسید. کتابی که در زمان حیاط آن بزرگوار، به عنوان پایان نامه ی دکتری به رشته ی تحریر درآمد.
فرزند شهید دکتر رفیعی هدف پدر را از تحریر این اثر، به جا گذاشتن کتابی دانست که همواره برای زمانه و مخاطبان، ارزشمند و مفید بوده و به گونه ای نباشد که در آینده مدیون خوانندگان این اثر شوند.

در ادامه مراسم، دکتر غلام رضا ذکیانی نیز با بیان نکاتی چند درباره شهید رفیعی در عرصه ی علم، و خاطرات دوران همکاری های مشترک در دانشگاه و برشمردن اهمیت مراسمی از این دست، گفت: امام خمینی می گوید: ما مامور به تکلیف هستیم و نه مامور به نتیجه. این جمله چراغ راهی ست برای عبور از هر سختی و شرایط دشوار در مسیر پیشرفت و ترقی.
وی در ادامه به مقایسه ی نادرست و بی اساس انقلاب اسلامی ایران و دستاورد های آن با انقلاب های کشورهای اروپایی پرداخت، و گفت: انقلابی اسلامی هنوز سن آن به نیم قرن هم نرسیده و نهالی نوپا با آینده ای روشن است. انقلابی که ارزشی نوین یعنی ارزش انسانی زن را در جامعه ارج می نهد،  ارزش های والای انسانی که دیدگاهی متفاوت و حرفی نو را در جهان  عرضه کرده است.

دکتر محمودزاده، مدیریت فرهنگی دانشگاه علامه طباطبائی نیز در این مراسم گفت: ملت ایران  همواره امنیت و آرامش خود را مدیون شهدا و جانبازان انقلاب است.

در ادامه مراسم هدایایی به عنوان یادبود با حضور مسئولین دانشگاه و دانشکده ادبیات به فرزند استاد شهید دکتر محمود رفیعی تقدیم شد که در این میان کانون فیلم و عکس در یادبودی منحصر به فرد، تابلویی از عکس نوه ی شهید رفیعی، به فرزند این شهید بزرگوار اهدا کرد.

در پایان مراسم دکتر ذکیانی در پاسخ به سوال خبرنگار عطنا گفت: شهید رفیعی شخصیتی مظلوم و پایمرد در انجام کارها و وظایفش بود و در یک کلمه، به معنای واقعی «شهید» بود.
دکتر محمودزاده هم در پاسخ به سوالی در مورد ادامه ی روند مستند سازی شهدای دانشگاه علامه طباطبایی بیان داشت: که مستند شهید محمود رفیعی تنها اولین قسمت از این سری مستندات شهدای دانشگاه است و  قسمت های دیگر مستندات از شهدا در آینده ای نزدیک ساخته می‌شود.

Raffii (1) Raffii (2) Raffii (3) Raffii (4) Raffii (5) Raffii (6) Raffii (7) Raffii (8) Raffii (9) Raffii (10) Raffii (11) Raffii (12) Raffii (13) Raffii (14) Raffii (15) Raffii (16)

عکاس: فاطمه وفایی

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *