شنبه، 21 تیر 1399 22:32:49
آخرین اخبار
معاون آموزشی دانشگاه علامه‌طباطبائی مطرح کرد؛

چهار شرط دانشگاه علامه‌طباطبائی برای حذف ترم دانشجویان

معاون آموزشی دانشگاه علامه طباطبائی درباره چهار شرط این دانشگاه برای حذف ترم دانشجویان توضیحاتی را ارائه داد.

به گزارش عطنا و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، شجاع احمدوند گفت: طبق قوانین در صورت بیماری یا وجود مشکل دانشجو می‌تواند تقاضای حذف دروس یا ترم از اداره آموزش دانشگاه داشته باشد که  پس از بررسی این تقاضا در کمیسیون موارد خاص تکلیف دانشجو مشخص خواهد شد.

او افزود: حذف اضطراری با تایید استاد مربوطه امکان پذیر است، به این صورت که استاد باید تایید کند دانشجو سه جلسه از ۱۶ جلسه را غیبت نکرده است، در غیر این صورت درس دانشجو حذف خواهد شد.

احمدوند تصریح کرد: حذف اضطراری دانشجویان بعد از تایید اساتید و مدیر گروه و مطرح کردن آن در اداره آموزش دانشگاه انجام می‌شود. در حال حاضر دو شرط تایید استاد و تایید مدیر گروه را برای حذف اضطراری دانشجویان کنار گذاشته ایم و با درخواست حذف تک درس دانشجو تا تاریخ ۱۴ خرداد ماه موافقت می‌کنیم.

معاون آموزشی دانشگاه علامه طباطبائی ادامه داد: چهار شرط را برای حذف ترم دانشجویان در این روز‌های کرونایی در نظر گرفته ایم. اگر دانشجو در منطقه‌ای زندگی می‌کرد که زیر ساخت‌های اینترنتی برای استفاده از کلاس‌های مجازی امکان پذیر نبود، می‌تواند ترم خود را حذف کند. همچنین در صورتی که دانشجو یا یکی از اعضای خانواده او درگیر کرونا یا بیماری‌های صعب العلاج دیگر بود با تقاضایی که می‌دهد، دانشگاه همکاری‌های لازم را برای حذف ترم این دانشجو انجام خواهد داد.

او گفت: از طریق سامانه مجازی امکان برگزاری کلاس‌ها و ارائه برخی دروس عملی مانند آئین نگارش و ویراستاری امکان پذیر است. استاد می‌تواند به راحتی با دانشجو ارتباط برقرار کند و دانشجو هم تکلیف خود را انجام دهد. اما دانشجویان می‌توانند دروسی مانند تربیت بدنی که نیاز به حضور در آزمایشگاه دارند را حذف کنند.

معاون آموزشی دانشگاه علامه طباطبائی اظهار کرد: شرط چهارم حذف ترم برای دانشجویانی است که در توزیع و تولید اقلام مورد نیاز این دوران مانند دستکش، ماسک و… فعالیت داشته اند که در این صورت با آوردن گواهی از مراکز مربوطه می‌توانند ترم خود را حذف کنند. البته دانشجویان دیگر هم اگر استدلال قوی در این مورد داشتند با نظر و موافقت کمیسیون موارد خاص اجازه حذف ترم به آن‌ها داده خواهد شد.

احمدوند گفت: درصد بالایی از کلاس‌های ما در وضعیت و فرصت مناسب کلاس‌های مجازی برگزار می‌شوند و دلیلی ندارد دانشجویان ترم خود را حذف کنند.

او افزود: شهریه دانشجویان نوبت دوم در اعتبارات آن‌ها ذخیره می‌شود و برای ترم‌های بعدی حساب خواهد شد. البته در صورتی که دانشجو در ترم آخر فارغ التحصیلی باشد شهریه او برگردانده می‌شود.

معاون آموزشی دانشگاه علامه طباطبائی ادامه داد: مهمترین مسئله دانشجویان نباید حذف ترم باشد؛ چرا که تنها ۲۵۰ دانشجوی این دانشگاه هستند که نتوانسته اند وارد سیستم شوند تا از کلاس‌های مجازی بهره ببرند. ۱۰ هزار نفر تاکنون توانسته اند از این کلاس‌ها استفاده کنند.

احمدوند افزود: آموزش عالی از شیوه سنتی بعد از گذر چند سال و در عرض کمتر از یک هفته به شیوه مجازی سوق داده شد و در حال حاضر ۹۳ الی ۹۴ درصد اساتید با افتخار این کلاس‌ها را برگزار می‌کنند و همین نکته نشان می‌دهد که آموزش ما در مسیر درستی قرار گرفته است.

معاون آموزشی دانشگاه علامه طباطبائی افزود: دانشگاه موظف است تا نقاط ضعف سیستم آموزش مجازی را برطرف کند و بتوانیم آرام آرام به سمت مسیری حرکت کنیم تا کلاس‌های ما در شرایط خاص تعطیل نشوند.

احمدوند در پایان گفت: کلاس‌های آنلاین برای روز‌های آینده که دانشگاه‌ها به علت آلودگی هوا و… تعطیل می‌شوند هم فرصت مناسبی را ایجاد کرده‌اند تا اساتید و دانشجویان حتی یک ساعت از کلاس درس را از دست ندهند.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *