جمعه، 20 تیر 1399 10:51:00
آخرین اخبار
ضرغام بروجنی:

اهل فن گردشگری در شرایط کنونی، باید توجه‌شان را به تحکیم زیرساخت‌های گردشگری معطوف کنند

حمیدرضا ضرغام بروجنی، کارشناس گردشگری و عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبائی، گفت: گردشگری ایران  متحمل خسارت و زیان‌های زیادی شده است و حمایت‌های دولت برای عبور از بحران کرونا باید به‌گونه‌ای باشد که اجازه ندهد بیکاری گسترده‌ای در نیروی انسانی‌ای که حالا صاحب تجربه در بخش گردشگری شده است، پیش بیاید.

به گزارش عطنا، به اعتقاد ضرغام بروجنی در زمان حاضر باید زمینه‌سازی کرد و برای جایگاه هر گروه و کسانی که خدمات و مشاغل گردشگری را برعهده دارند، برنامه‌ریزی کرد؛ چراکه او بر این باور است به‌محض این‌که احساس آسایشی،  پیدا و فضا برای گشت‌وگذار مهیا شود، به‌طور قطع مشتریان گردشگری چندین‌برابر خواهند شد.

وی افزود: برای دوران پساکرونا شرایط باید به‌گونه‌ای باشد که هم تأسیسات گردشگری کارکنانش را حفظ کرده باشد و هم در عین این‌که آموزش‌هایمان را ارتقاء داده باشیم و توجه بیش‌تری به زیرساخت‌های معمول در بخش گردشگری داشته باشم.

این استاد دانشگاه بحران کرونا را فرصتی برای بازنگری زیرساخت‌های گردشگری می‌داند و در این ‌باره افزود: آینده قابل پیش‌بینی نیست، اما مجموعه‌ خلاقیت‌ها و مجموعه‌ زمینه‌های مناسب خدمات نوین گردشگری را باید برنامه‌ریزی کرد.

وی در ادامه گفت: همیشه می‌گوییم گردشگری صنعتی مقاومتی است که در  شرایط سخت و پیچیده خودش را حفظ می‌کند و به رشدش ادامه می‌دهد، ولی شاید پیش‌بینی این چنین حالتی را که آسایش جامعه بشری به هم بریزد، نکرده بودیم و حالا معتقدم موقعیت ویژه‌ای است که اهل فن گردشگری باید توجه‌شان را به تحکیم زیرساخت‌ها معطوف کنند.

ضرغام بروجنی تأکید کرد: اکنون  موقعیتی است که به ‌خوبی می‌توان درک کرد  با چه نقاط ضعف عمده و غیرقابل تغییر سریعی مواجه هستیم و تلاش کنیم  که این عیوب را رفع کنیم.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *