یکشنبه، 11 خرداد 1399 09:07:59
آخرین اخبار
پیرو همکاری میان دانشگاه‌ علامه و دانشگاه ورمز آلمان؛

امکان تحصیل دانشجویان دانشگاه علامه‌طباطبائی در کشور آلمان فراهم شد

دانشجویان دانشگاه علامه طباطبائی برای تحصیل در دانشگاه «ورمز» کشور آلمان تا پایان فروردین ماه فرصت دارند نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.
به گزارش عطنا، روابط عمومی دانشگاه علامه طباطبائی طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: پیرو همکاری‌های سازنده میان دانشگاه علامه طباطبائی و دانشگاه «ورمز» در کشور آلمان، امکان تحصیل دانشجویان این دانشگاه در دانشگاه ورمز در چارچوب طرح تبادل دانشجو به مدت یک یا دو نیم سال تحصیلی با شرایط زیر فراهم شده است.
بر اساس این گزارش، متقاضیان تحصیل در دانشگاه علامه طباطبائی باید در مقاطع دکتری، ارشد یا کارشناسی زبان‌های خارجی باشند. البته داشتن میانگین نمرات بالای ۱۸ برای دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و بالای ۱۷ برای دانشجویان مقطع دکتری الزامی است. همچنین تسلط به زبان انگلیسی یا آلمانی دست کم در سطح B۲ و امکان ارائه مدرک معتبر و در نهایت داشتن صلاحیت علمی و اخلاقی که به تایید دو نفر از اعضای هیئت علمی دانشگاه برسد از دیگر شرایط تحصیل در این دانشگاه است.

تسهیلاتی که برای دانشجویان در نظر گرفته شده است شامل پرداخت هزینۀ ثبت نام در دانشگاه ورمز، پرداخت هزینه‌های سفر شامل (بیمه مسافرتی، دریافت روادید، عوارض خروج از کشور و بلیت رفت و برگشت برای یکبار سفر به کشور آلمان) است. از طرفی باید به این نکته اشاره شود که دانشگاه ورمز هزینه اقامت و زندگی در آلمان را بین ۶۵۰ تا ۸۰۰ یورو در ماه برآورد کرده است و پرداخت این هزینه به عهده متقاضی خواهد بود همچنین پرداخت هزینه‌ها پیش از بازگشت دانشجو از سفر تنها در وجه یکی از اعضای هیئت علمی دانشگاه و مشروط به رضایت کتبی ایشان میسر است.

در ادامه اطلاعیه دانشگاه آمده است: اسامی متقاضیان به همراه مدارک مورد نیاز باید نهایتا تا پایان فروردین ماه سال ۹۹ از دانشکده‌ها به همراه نامه رسمی به معاونت پژوهشی و رونوشت آن به معاونت آموزشی دانشگاه ارسال شود. این در حالی است که به درخواست‌های دانشجویان پس از این تاریخ یا خارج از چهارچوب بالا رسیدگی نخواهد شد.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *