سه شنبه، 24 تیر 1399 09:13:47
آخرین اخبار
آغاز سومین سال از دوره‌های مهارت‌افزایی؛

استقبال گرم در روزهای سرد/ استقبال ۹ هزار دانشجو از کارگاه‌های مهارت‌افزایی دانشگاه علامه‌طباطبائی

سومین سال دوره های مهارت افزایی با استقبال گرم دانشجویان دانشگاه علامه طباطبائی آغاز به کار کرد.

به گزارش عطنا، دوره های مهارت افزایی دانشگاه علامه طباطبائی که از زمستان سال ۱۳۹۶ به منظور افزایش مهارت ها و توانایی های دانشجویان و آماده کردن آنها برای حضور در بازار کار شروع به کار کرد، زمستان امسال وارد سومین سال فعالیت خود شده است.

در این دوره های جدید که از ۱۱ بهمن ماه شروع شده‌اند با استقبال زیاد دانشجویان همراه بود. در هفته نخست این دوره ها، ۲۷ کارگاه با مشارکت ۶۳۰ دانشجو برگزار شد که نشان دهنده اشتیاق دانشجویان برای یادگیری و کسب مهارت های جدید است.

بر این اساس، مهمترین هدفی که دفتر مهارت افزایی در مدت دو سال گذشته به آن دست یافته است، ترویج فرهنگ لزوم مهارت افزایی و کسب توانایی های اساسی در کنار واحدهای درسی دانشگاهی است به گونه ای که توانسته است با برگزاری مدون و اصولی دوره های کاربردی، دانشجویان را به آمادگی لازم برای رسیدن به شغل مطلوبشان برساند.

مشارکت بیش از ۱۵ سازمان خارج از دانشگاه از جمله سازمان فنی و حرفه ای، بهزیستی، بورس، همکاران سیستم، کانون وکلا، کانون قرارداد نویسان، جهاددانشکاهی و… از جمله نکاتی است که اهمیت مهارت افزایی و آموزش های تخصصی را نشان می دهد.

طبق آخرین آماری که واحد تحقیق و پایش دفتر مهارت افزایی تهیه کرده است در حد فاصل این سه سال بیش از ۹هزار و ۲۳۰ نفر در این دوره ها شرکت کرده اند که به نوعی رکوردشکنی در سطح دانشگاه های سطح یک کشور محسوب می شود.

گفتنی است، ۳۰درصد ظرفیت دوره ها به دانشگاه های برتر اختصاص دارد.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *