جمعه، 20 تیر 1399 11:56:55
آخرین اخبار
در اردوی علمی، تفریحی دانشجویان نو ورودی رشتۀ مشاوره مطرح شد؛

ایجاد جوّ صمیمی و همدلانه بین استادان و دانشجویان می‌تواند در ایجاد انگیزه و رشد دانشجویان تصمیم‌ساز باشد

اردوی علمی، تفریحی دانشجویان نو ورودی سال تحصیلی ۹۹-۹۸ رشته مشاوره در پارک چیتگر تهران برگزار شد.

به گزارش عطنا، این اردو با همکاری گروه مشاوره دانشگاه علامه طباطبائی و انجمن علمی، دانشجویی مشاوره و با حمایت و همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه برگزار شد.

در این اردو که برای دانشجویان نو ورودی سال تحصیلی ۹۹-۹۸ در هر سه مقطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری برگزار شد، همه اعضای گرو مشاوره؛ خانم‌ها دکتر اسمعیلی، دکتر شریعتمدار، دکتر کلانتر هرمزی و دکتر کاظمیان و آقایان؛ دکتر فرحبخش، دکتر نعیمی، دکتر خدادادی، دکتر شفیع‌آبادی و دکتر سلیمی بجستانی حضور داشتند که ضمن معرفی خود به دانشجویان نو ورود، سخنانی را برای دانشجویان ایراد نمودند.

همچنین، دکتر احمد برجعلی، رئیس دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی در پارک چیتگر در میان دانشجویان حضور یافتند و ضمن تبریک به آنان، سخنانی را ارائه نمودند.

در این اردوی علمی، تفریحی، علاوه بر ارائه نکات و سخنان انگیزشی و رشدی توسط استادان گروه، برنامه های دیگری از جمله مسابقه مفرح دانشجویی، مسابقه برای استادان، معرفی و صحبت دانشجویان دکتری ورودی ۹۸، معرفی اعضای انجمن علمی دانشجویی و برنامه های این انجمن، شعر و دکلمه نیز به اجرا درآمد.

در این نشست همچنین به دانشجویان فرصت داده شد تا نقدها و پیشنهادهای خود و یا هرگونه صحبتی که در مورد رشته تحصیلی، حرفه و یا عملکرد گروه داشتند را ارائه نمایند. پس از صرف ناهار، گروه های دانشجویی تشکیل شد که در هر گروه، یکی از استادان حضور یافتند و ضمن گپ و گفت صمیمانه استادان با دانشجویان در هر گروه، به سؤالات دانشجویان پاسخ داده شد.

دکتر آتوسا کلانتر هرمزی، مدیر گروه مشاوره در مورد هدف برگزاری این اردوی علمی، تفریحی گفت: این اردو با هدف آشنایی بیشتر دانشجویان نو ورودی با استادان گروه در فضایی پر نشاط و تلطیف شده، برگزار شده است. کلانتر هرمزی گفت: گاهی دانشجویان به واسطه ناشناخته هایی که در بدو ورود به یک محیط جدید، احتمالاً برایشان وجود دارد، ممکن است دچار نگرانی ها و پیش داوری هایی شوند.

او ادامه داد: از آنجا که رشته مشاوره به لحاظ حرفه ای و تخصصی، رشته ای ایمنی بخش و اعتماد ساز است، بنابراین اعضای گروه مشاوره، این اعتماد سازی و ایمنی بخشی در تعاملات و ارتباطات را عملاً در فضای پر نشاط و صمیمی، هم برای دانشجویان ایجاد و هم الگو بخشی می کنند. چرا که رشته مشاوره، یک رشته رشدی است و تلاش برای ایجاد جوی صمیمی و همدلانه بین استادان و دانشجویان می تواند در ایجاد انگیزه و رشد دانشجویان تصمیم ساز و در جهت بهبودی مسیر آینده آنان مؤثر باشد.

این استاد دانشگاه در ادامه افزود: علاوه بر این، برگزاری چنین اردویی، امکان آشنایی دانشجویان هر سه مقطع تحصیلی با یکدیگر و نیز امکان راهبری دانشجویان دکتری در فعالیت های آموزشی و پژوهشی زیر نظر گروه آموزشی مشاوره، برای دو مقطع دیگر را فراهم می سازد.

مدیر گروه مشاوره در پایان سخنان خود، ضمن تشکر از دکتر برجعلی، رئیس دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی به خاطر توجه و حضورشان در جمع دانشجویان نو ورود، از مجموعه معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، به‌ویژه حمایت و همراهی دکتر شالچی، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، تشکر و قدردانی نمود و بیان داشت: همت، تلاش، برنامه‌ریزی و همکاری خوب دانشجویان فعال، خلاق و پرنشاط انجمن علمی دانشجویی، نقطه قوت وفاق و همکاری میان گروه آموزشی مشاوره و این انجمن برای برگزاری این اردو بوده است.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *