دوشنبه، 29 دی 1399 19:14:32

علامه یکی از بهترین دانشگاه‌های کشور برای دانشجویان خارجی است

به گزارش عطنا، دکتر صمد حاج‌جباری در نشست دانشجویان خارجی دانشگاه علامه طباطبائی با مسئولان این دانشگاه با اشاره به دهه فجر انقلاب اسلامی، گفت: انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) و با سرنگونی نظام شاهنشاهی به پیروزی رسید و ما می‌توانیم چنین دست‌آورد بزرگی را از طریق همین دانشجویان خارجی به سایر ملل منتقل کنیم.

22

وی گفت: سیاست وزرات عمومی در زمینه دانشجویان غیرایرانی جذب آنها بر اساس فرهنگ ایرانی و اسلامی و معرفی این فرهنگ از طریق همین دانشجویان به کشورهای مبدا است.

حاج‌جباری از جمله برنامه‌های وزرات علوم برای دانشجویان خارجی را برگزاری اردوهای فرهنگی، مذهبی و گردشگری، همایش‌های علمی و دانشجویی و ارایه خدمات رفاهی عنوان کرد و بیان داشت: از جمله مهمترین دست‌آوردهای انقلاب اسلامی گسترش و توسعه تحصیلات تکمیلی در مقاطع مختلف تحصیلی است.

وی تصریح کرد: دانشگاه علامه طباطبائی تنها دانشگاه تخصصی علوم انسانی در کشور است و دومی در این زمینه نداریم که معمولاً ما برای دانشجویان خارجی که می‌خواهند در این رشته تحصیل کنند، دانشگاه علامه را معرفی می‌کنیم.

حاج‌جباری افزود: از جمله ویژگی‌های دانشگاه علامه خاص بودن آن در برخی رشته‌ها است که از جمله آن می‌توان به رشته بیمه و اکو و داشتن قرارداد با سازمان اکو اشاره کرد که حتی با مجوز شورای عالی انقلاب فرهنگی تدریس در آن به زبان انگلیسی انجام می‌شود.

مدیر‌کل امور دانشجویان غیر ایرانی وزارت تحقیقات و فن‌آوری با بیان اینکه دانشگاه علامه طباطبائی باید در زمینه جذب دانشجویان خارجی تلاش بیشتری از خود نشان دهد، اذعان داشت: دانشجویان خارجی می‌توانند با توجه به رشته‌های خاص دانشگاه علامه طباطبائی از دوستان و اقوام خود برای تحصیل در این دانشگاه دعوت کنند.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *