شنبه، 30 آذر 1398 12:00:35
آخرین اخبار
با کتاب «ره افسانه زدند، تبارشناسی آثار خلقیات نویسان ایرانی در پنجاه سال اخیر»؛

آرمین امیر، مهمان اولین قسمت از برنامه تلویزیونی «چراغ مطالعه» می‌شود

پخش برنامه تلویزیونی «چراغ مطالعه» از روز شنبه ۱۱ آبان از شبکه چهار سیما آغاز می‌شود.
به گزارش عطنا، پخش برنامه تلویزیونی «چراغ مطالعه» با محوریت گفت‌وگوهایی انتقادی با نویسندگان کتاب‌های حوزه‌ علوم انسانی، از روز شنبه ۱۱ آبان از شبکه چهار سیمای جمهوی اسلامی ایران آغاز می‌شود.

این برنامه شامل گفت‌وگوهایی با نویسندگان کتاب‌های حوزه علوم انسانی است و به نقد و ارزیابی کتاب‌های این حوزه و نیز فضای کلی کتاب‌های تالیفی علوم انسانی در ایران خواهد پرداخت.
هر قسمت از «چراغ مطالعه» میزبان یکی از نویسندگان ایرانی خواهد بود و کوروش علیانی، نویسنده، پژوهشگر و زبان‌شناس، به‌عنوان مجری برنامه، با آن‌ها به گفت‌وگو خواهد نشست.

«چراغ مطالعه» در قسمت نخست، میزبان آرمین امیر، جامعه‌شناس و استاد دانشگاه علامه طباطبائی است. «ره افسانه زدند، تبارشناسی آثار خلقیات نویسان ایرانی در پنجاه سال اخیر» نام کتابی است که در برنامه اول از این‌سری برنامه‌ها، مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد. آرمین امیر در این کتاب با تبارشناسی نوشته‌های ۹ نویسنده ایرانی، به دنبال پاسخ این سوال است که چرا در آثار این نویسندگان، ما ایرانیان این‌همه خودمان را با غرب مقایسه می‌کنیم و چرا همیشه در این مقایسه، غرب خوب و پیشرفته و قانون‌مند است و ما بد و عقب‌مانده و بی‌قانون.

«چراغ مطالعه» در ۲۰ قسمت تولید شده و روزهای شنبه ساعت ۲۱ از شبکه چهار سیما پخش می‌شود. بازپخش این برنامه، یکشنبه‌ها ساعت ۱۰ و دوشنبه‌ها ساعت ۱۳ از آنتن این‌شبکه پخش می‌شود.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *