سه شنبه، 3 دی 1398 14:29:29
آخرین اخبار
با اعلام فراخوان ارسال مقاله برای همایش؛

کنفرانس بین‌المللی «هزاره خیام» از سوی دانشگاه علامه‌طباطبائی و با همکاری دانشگاه‌های نبریخا و کمپلوتنسه اسپانیا برگزار می‌شود

کنفرانس بین المللی «هزاره خیام» از سوی دانشگاه علامه طباطبائی و با همکاری دانشگاه های نبریخا و کمپلوتنسه اسپانیا ۲۷ و ۲۸ بهمن ماه برگزار می شود.

به گزارش عطنا و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علامه طباطبائی، نجمه شبیری مدیر گروه آموزشی زبان اسپانیایی و رئیس این کنفرانس ضمن اعلام این خبر گفت: این کنفرانس بین المللی با پیشنهاد دانشگاه علامه طباطبائی و در راستای نام گذاری سال جاری با نام هزاره خیام از سوی مرکز ایران شناسی «خیام» در اسپانیا که زیر نظر دانشگاه علامه طباطبائی در دانشگاه نبریخا راه اندازی شده است، برگزار خواهد شد.

او با اشاره به گسترش و توسعه همکاری ها در قالب تفاهم‌نامه های همکاری متقابل میان دانشگاه علامه طباطبائی و دانشگاه های اسپانیا افزود: این کنفرانس علمی بین المللی به دنبال راه اندازی مرکز ایران شناسی «خیام» در دانشگاه نبریخا که زیر نظر دانشگاه علامه طباطبائی فعالیت می نماید، با هدف معرفی فرهنگ ایرانی و دانشمندان نامی آن و بررسی ابعاد مختلف شخصیت علمی این دانشمند ایرانی در سطح بین المللی تدارک دیده شده است.

دکتر شبیری با بیان محورهای همایش اضافه کرد: خیام در کشورهای مختلف جهان، وجوه مختلف شخصیت خیام، رباعیات مستند خیام، چهره خیام در شرق و غرب، ترجمه پذیری رباعیات خیام، خیام و حکمت، خیام و نجوم، خیام و ریاضی، خیام و شعر و خیام و عرفان از جمله محورهای مورد بررسی این کنفرانس دو روزه با حضور استادان، صاحب‌نظران و شخصیت‌های علمی و فرهنگی بین‌المللی خواهد بود.

او در خصوص زمان برگزاری کنفرانس گفت: این کنفرانس به مدت دو روز ۲۷ بهمن در دانشگاه نبریخا و ۲۸ بهمن در دانشگاه کمپلوتنسه مادرید برگزار خواهد شد.

لازم به ذکر است مرکز ایران شناسی خیام اولین مرکز آموزش زبان فارسی‌ است که در یکی‌ از دانشگاه‌های اسپانیا دایر شده است و با توجه به مسئولیت دانشگاه علامه طباطبائی به عنوان هماهنگ‌کننده روابط دانشگاهی ایران و اسپانیا، این مرکز زیر نظر دانشگاه علامه طباطبائی فعالیت می‌نماید.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *