سه شنبه، 23 دی 1399 21:57:07
در دانشگاه علامه‌طباطبائی؛

همایش علمی بین‌المللی اربعین با حضور اندیشمندان و دانشگاهیان داخلی و خارجی برگزار می‌شود

همایش علمی بین‌المللی اربعین با حضور اندیشمندان و دانشگاهیان داخلی و خارجی دوشنبه در دانشگاه علامه طباطبائی تهران برگزار می‌شود.

به گزارش عطنا، وحید شالچی دبیر همایش علمی بین‌المللی اربعین گفت: استادان حوزه و دانشگاه از کشورهای ایران، عراق، ترکیه، سوریه و لبنان در این همایش علمی در چهار محور «ابعاد کلامی و فقهی اربعین»، «ابعاد فرهنگی و رسانه‌ای»، «ابعاد جامعه شناختی و روانشناختی اربعین» و «موضوع زائران و میزبانان اربعین» بحث و تبادل نظر خواهند کرد.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علامه طباطبائی با اشاره به نقش نخبگان در ترویج و تعمیق فرهنگ اربعین در جامعه افزود: این همایش علمی با همکاری ستاد مرکزی اربعین و به میزبانی دانشگاه علامه طباطبائی و با هدف گسترش نگاه علمی و گفتمان‌ اربعین در فضای دانشگاهی کشور و انتقال مفاهیم ارزشمند آن به فضاهای علمی خارج از کشور برگزار می‌شود.

شالچی اظهار کرد: در مجموع  حدود ۲۰۰ مقاله و چکیده به زبان‌های فارسی، عربی و انگلیسی از کشورهای ایران، عراق، لبنان، سوریه و ترکیه به دبیرخانه این همایش رسید و حدود ۶۰ مقاله پس از داوری پذیرفته شد که مقالات برتر در چهار میزگرد تخصصی به صورت سخنرانی ارائه و چکیده مقالات به صورت کتاب منتشر خواهد شد.

دبیر همایش علمی بین‌المللی اربعین ابراز امیدواری کرد: برگزاری این همایش‌های علمی به تولید ادبیات در زمینه راهپیمایی فراملی اربعین و گسترش ارتباطات میان فرهنگی و روابط میان ملت‌‎ها منجر شود و زمینه را برای پژوهش‌های بیشتر اندیشمندان و دانشگاهیان در داخل و خارج کشور فراهم کند.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *