چهارشنبه، 14 خرداد 1399 14:09:50
آخرین اخبار
صبح امروز در دانشگاه ملی اوراسیا؛

مرکز مطالعات اقتصادی ایران و قزاقستان با همکاری دانشگاه علامه‌طباطبائی راه‌اندازی شد

طی مراسمی، مرکز مشترک مطالعات اقتصادی ایران و قزاقستان با نام ابوریحان بیرونی در دانشگاه ملی اوراسیا در شهر آستانه پایتخت قزاقستان گشایش یافت.

به گزارش عطنا و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علامه طباطبائی، این مراسم با حضور حسین سلیمی، رئیس دانشگاه علامه طباطبائی، محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، سیدیکوف، رئیس دانشگاه ملی اوراسیا، ژولدسبکوف، نخستین سفیر قزاقستان در ایران، مجید صابر، سفیر ایران در قزاقستان، کبریایی زاده، رایزن فرهنگی ایران در قزاقستان و شمار زیادی از استادان و دانشجویان قزاقستانی برگزار شد.

ماندانا تیشه یار، مدیر دفتر همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه در این خصوص گفت: راه‌اندازی این مرکز بر اساس تفاهم‌نامۀ همکاری مشترک میان دانشگاه علامه طباطبائی و دانشگاه ملی اوراسیا و با هدف راه‌اندازی اتاق‌های مشترک در دو دانشگاه و گشایش مرکز مطالعات علمی ـ فرهنگی ایران و قزاقستان در دانشگاه علامه طباطبائی در اردیبهشت سال گذشته است.

وی ادامه داد: این مرکز مطالعاتی، نخستین مرکز مشترک مطالعات اقتصادی ایران و قزاقستان به شمار می‌رود که با توجه به اهمیت گسترش روابط اقتصادی دو کشور و ضرورت افزایش شناخت و آگاهی نسبت به ساختارهای اقتصادی و قوانین و ظرفیت‌های بازرگانی میان دو کشور راه‌اندازی و تأسیس شده است.

گفتنی است، در این مراسم، سلیمی، رئیس دانشگاه علامه طباطبائی در نشستی مشترک با استادان دانشکده‌های روابط بین‌الملل و اقتصاد، به ارائه چارچوبی نظری در زمینه ضرورت همکاری علمی میان دانشگاهیان دو کشور پرداخت و به پرسش‌های آنان دربارۀ زمینه‌های موجود برای همکاری میان دو دانشگاه پاسخ داد.

بازدید از اتاق ایران در دانشکده روابط بین‌الملل دانشگاه اوراسیا و دیدار و گفت و گو با دانشجویان گروه زبان فارسی و ایران‌شناسی و نیز مدرس اعزامی از دانشگاه علامه طباطبائی از دیگر برنامه‌های امروز رئیس دانشگاه در این سفر بود.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *