سه شنبه، 21 آبان 1398 13:39:03
آخرین اخبار
ساخت مستند دربارۀ سیل لرستان؛

دانشجویان جهادی دانشگاه علامه‌طباطبائی برای مردم منطقۀ محروم «هودر بساط علی» لرستان مدرسه می‌سازند

مسئول گروه جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطبائی گفت: دانشجویان جهادی این دانشگاه به منطقه «هودر بساط علی» لرستان اعزام و در حال ساخت مدرسه برای دانش آموزان این منطقه هستند. 

به گزارش عطنا و به نقل از خبرگزاری دانشجو، مجتبی هاشمی‌نکو، مسئول گروه جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطبائی، گفت: در تابستان سال جاری در ابتدا به یکی از مناطق محروم کرمان سفر کردیم و اولویت ما برای حضور در این منطقه ساخت مدرسه بود که دیدیم خوشبختانه این کار بدون حضور ما و با حضور سپاه و بسیج انجام می‌شود، به همین دلیل اولویت سنجی کردیم و قرار شد با توجه به بیانات مقام معظم رهبری درباره کمک به سیل زدگان، گروه را به مناطق سیل زده اعزام کنیم.

وی ادامه داد: بر همین اساس با توجه به اینکه در سال رونق تولید هم قرار داریم گفتیم به منطقه سیل‌زده‌ای که از لحاظ اشتغال بیشترین مشکل را دارد، برویم، برای همین لرستان و منطقه «هودر بساط علی» را انتخاب کردیم. منطقه‌ای که مشکلات بسیاری را دارد.

هاشمی‌نکو تاکید کرد: در این منطقه مردم روزانه ۵ دقیقه دسترسی به آب دارند و در آنجا چشمه‌ای وجود دارد که اگر تعمیر شود این ۵ دقیقه به ۸ الی ۹ ساعت افزایش پیدا خواهد کرد که تعمیرات این چشمه را دوستان گروه ما تقبل کردند.

مسئول گروه جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطبائی اظهار داشت: یکی از مشکلات جدی مردم این منطقه عدم وجود مدرسه بود و دانش آموزان از یک کانکس به عنوان مدرسه استفاده می‌کردند که قرار شد ما برای آنها یک مدرسه بسازیم.

وی ادامه داد: ما در این منطقه چهار گروه داریم که خدمات مختلفی را به محرومان ارائه می‌کنند، همچنین قرار شد مستندی درباره سیل در این منطقه ساخته شود که برای این کار با سازمان اوج و سازمان سراج صحبت شده است.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *