جمعه، 20 تیر 1399 10:41:32
آخرین اخبار
در راستای امضای تفاهم‌نامۀ همکاری علمی میان دانشگاه علامه‌طباطبائی و دانشگاه لبنان؛

دانشگاه علامه‌طباطبائی و دانشگاه لبنان دانشجو تبادل می‌کنند

پس از امضای تفاهم نامۀ همکاری علمی میان دانشگاه علامه طباطبائی و دانشگاه لبنان، توافق نامه تبادل دانشجو نیز میان این دو دانشگاه به امضا رسید.

به گزارش عطنا، در دیدار جمعی از استادان دانشگاه علامه طباطبائی از دانشگاه لبنان و برگزاری چهار نشست مشترک با دانشکده های مختلف دانشگاه لبنان، استادان ایرانی و لبنانی درباره تعیین زمینه های همکاری علمی میان دو دانشگاه به توافق رسیدند. همچنین دکتر محمد محسن، استاد علوم ارتباطات و رئیس دانشکده تحصیلات تکمیلی و نیز دکتر طلال العتریسی استاد برجسته روزنامه نگاری در لبنان به عضویت تحریریه مجله رسانه های نوین در دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی در آمدند.

بنا بر این گزارش، همکاری منطقه ای در چارچوب کرسی یونسکو در حوزه ارتباطات علم و فناوری از دیگر موضوعات توافق شده میان دو طرف بود.

اعضای هیئت دانشگاه علامه طباطبائی همچنین با رئیس دانشگاه لبنان، دکتر فواد ایوب دیدار و گفت وگو کردند. وی در این دیدار با تأکید بر اهمیت افزایش ارتباط میان جامعه علمی ایران و لبنان با یکدیگر و ایفای نقش منطقه ای موثرتر برای کاهش تنش ها و فراهم آوردن زمینه شکل گیری صلح پایدار، خواستار افزایش آمد و رفت های علمی دوجانبه و انجام پژوهش های مشترک و نیز برگزاری دوره های مشترک بویژه در حوزه زبان های فارسی و عربی شدند.

گفتنی است، هیئت ایرانی همچنین از مؤسسه دارالحکمه لبنان دیدار کردند و طی آن از نسخه عربی کتاب تألیفی دکتر غلامرضا ذکیانی که توسط این مؤسسه به چاپ رسیده است، رونمایی شد. در این سفر همچنین استادان دانشگاه علامه طباطبائی با جناب آقای فیروزنیا، سفیر ایران در لبنان دیدار و گفت وگو کرده و بر لزوم گسترش همکاری های علمی بویژه در حوزه علوم انسانی و اجتماعی با استادان برجسته لبنانی تأکید شد.

دانشگاه لبنان با دارا بودن بیش از ۸۰هزار دانشجو و بیش از ۲هزار و ۵۰۰ عضو هیئت علمی به عنوان یک دانشگاه جامع، بزرگترین دانشگاه در لبنان به شمار آمده و بسیاری از دانشمندان و سرشناسان حوزه های مختلف سیاسی، حقوقی، اقتصادی و اجتماعی لبنان از فارغ التحصیلان و یا استادان این دانشگاه به شمار می روند. دانشگاه لبنان در سال ۱۹۵۳ راه اندازی شده و دارای ارتباطات گسترده ای با کشورهای گوناگون جهان است.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *