جمعه، 13 تیر 1399 18:38:40
آخرین اخبار
در راستای توسعۀ روابط دانشگاهی صورت گرفت؛

سخنرانی عضو هیئت علمی دانشگاه علامه‌طباطبائی در دانشگاه ملی اوراسیای قزاقستان

در راستای توسعه روابط دانشگاهی و با هدف اجرایی کردن تفاهم نامه بین دانشگاه علامه طباطبائی و دانشگاه ملی اوراسیای قزاقستان، دکتر مجید عباسی، دانشیار گروه روابط بین الملل با حضور در این دانشگاه ضمن بازدید و نشست با مسئولان دانشگاه اوراسیا به تدریس برای دانشجویان شرق شناسی این دانشگاه و ارائه سخنرانی برای دانشجویان دکتری پرداخت.

به گزارش عطنا، در این سفر، چهار کلاس به صورت کارگاهی برای دانشجویان شرق شناسی که در گرایش ایرانشناسی تحصیل می کنند در خصوص اصول و مبانی سیاست منطقه ای ایران (حمایت از صلح و مقابله با تروریسم)، اهمیت ژئوپلتیک، ژئواکونومیک و ژئوکالچر جمهوری اسلامی ایران، اهمیت روابط سیاسی و منافع مشترک میان جمهوری اسلامی ایران و قزاقستان در منطقه آسیای میانه و نقش دیپلماسی علمی و فرهنگی در توسعه روابط اجتماعی و فرهنگی دو طرف برگزار شد.

همچنین در نشستی با دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی این دانشگاه یک سخنرانی با موضوع، سیاست های جهانی و منطقه ای جمهوری اسلامی ایران: تلاش برای توسعه صلح و ثبات بین المللی و منطقه ای انجام شد.

در بخش دیگری از این سفر با خانم آکبوتا، معاون امور همکاری های بین المللی دانشگاه اوراسیا در خصوص توسعه بیشتر روابط علمی میان دو دانشگاه و راهکارهای توسعه روابط آموزشی و پژوهشی گفت وگو شد.

گفتنی است در این دیدار در خصوص افتتاح مرکز مطالعات ایران در دانشگاه اوراسیا در سپتامبر سال جاری مذاکره به عمل آمد. حضور در جلسه گروه روابط بین الملل و دیدار با رئیس دانشکده روابط بین الملل از دیگر برنامه های این سفر بود.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *