چهارشنبه، 14 خرداد 1399 06:50:52
آخرین اخبار
با شرکت ۲۵۰۰ داوطلب؛

مرحلۀ دوم آزمون نیمه‌متمرکز دکتری سال تحصیلی ۹۹- ۹۸ دانشگاه علامه‌طباطبائی برگزار می‌شود

مرحله دوم آزمون نیمه متمرکز دکتری سال تحصیلی ۹۹- ۹۸ دانشگاه علامه طباطبائی با شرکت ۲۵۰۰ داوطلب از تاریخ اول تا دهم تیرماه امسال برگزار می شود.

به گزارش عطنا و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علامه طباطبائی، دکتر شجاع احمدوند، معاون آموزشی دانشگاه در این خصوص گفت: مرحله دوم آزمون نیمه‌متمرکز دکتری در راستای ارتقای کیفیت آموزشی و به منظور سنجش علمی و بررسی سوابق آموزشی و پژوهشی برگزار خواهد شد.

او با اعلام زمان برگزاری این مرحله گفت: مرحله دوم آزمون نیمه‌متمرکز دکتری سال ۹۸ از اول تا دهم تیرماه برای دوره‌های روزانه، ‌استعداد درخشان و پردیس خودگردان خواهد بود.

معاون آموزشی دانشگاه با اشاره به ثبت‌نام حدود ۲۵۰۰ داوطلب در این مرحله افزود: در این مرحله در ۹۴ رشته شامل ۵۲ رشته دوره روزانه و ۴۲ رشته دوره پردیس خودگردان مصاحبه به عمل خواهد آمد.

او با اعلام ظرفیت رشته‌های جدید در آزمون امسال گفت: امسال در چهار رشته ریاضی،‌ بیمه، زبان و ادبیات فارسی – ادبیات عرفانی و روانشناسی بالینی برای اولین دوره پذیرش دانشجو در مقطع دکتری خواهیم داشت.

احمدوند در خصوص ظرفیت جذب دانشجو در دوره دکتری سال تحصیلی ۹۹-۹۸ گفت: ظرفیت پذیرش در دوره روزانه ۲۳۷ نفر و در دوره پردیس خودگردان ۲۰۱ نفر است.
دکتر سعید غیاثی ندوشن، مدیر تحصیلات تکمیلی داشگاه نیز در خصوص نحوه دریافت کارت ورود به جلسه این آزمون گفت: مرحله اول ثبت‌نام از متقاضیان در سایت آزمون دانشگاه صورت پذیرفت و داوطلبانی که نسبت به ثبت‌نام اولیه خود اقدام نموده‌اند، می‌بایست به منظور دریافت کارت ورود به مرحله مصاحبه از تاریخ ۲۷ لغایت ۲۹ خردادماه جاری از  طریق سایت اقدام کنند.

او در خصوص زمان برگزاری مصاحبه هر رشته افزود: با توجه به برنامه‌ریزی‌های به‌عمل‌ آمده، طبق جدول زمان‌بندی اعلام‌شده در کارت مصاحبه از داوطلبان انجام خواهد شد.

او با اشاره به تشکیل ۵۲ کمیته تخصصی با همکاری اعضای هیئت‌علمی دانشکده‌ها برای برگزاری این مرحله از آزمون گفت: در برگزاری این آزمون، گروه‌های آموزشی دانشکده‌ها با معرفی اعضای کمیته‌های تخصصی همکاری خوبی را در این خصوص داشته‌اند.
مدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه به تمهیدات انجام‌شده با همکاری معاونت دانشجویی دانشگاه برای کمک به داوطلبان اشاره کرد و بیان کرد: مرکز مشاوره دانشگاه علامه طباطبائی با برپایی میز گفت‌وگو و مشاوره قبل از مصاحبه در خصوص ایجاد آرامش ذهنی داوطلبان همکاری خواهد داشت.
لازم به ذکر است مرحله دوم آزمون نیمه‌متمرکز دکتری دانشگاه علامه طباطبائی برای جذب دانشجو در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ از تاریخ یکم لغایت دهم خردادماه در محل دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی برگزار خواهد شد.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *