شنبه، 21 تیر 1399 17:16:39
آخرین اخبار
بر اساس اعلام نظام رتبه‌بندی umultirank 2019:

دانشگاه علامه‌طباطبائی یکی از ۱۹ دانشگاه ایرانی حاضر در فهرست دانشگاه‌های برتر جهان لقب گرفت

دانشگاه علامه طباطبائی در نظام رتبه‌بندی umultirank 2019 یکی از ۱۹ دانشگاه ایرانی حاضر در فهرست دانشگاه‌های برتر جهان لقب گرفت.

به گزارش عطنا، این نظام رتبه بندی برای نخستین بار در سال ۲۰۱۴ با رتبه بندی بیش از ۸۵۰ دانشگاه، هزار دانشکده و ۵۰۰۰ گروه آموزشی در ۷۴ کشور جهان کار خود را آغاز کرد.

این نظام رتبه بندی با رویکردی چند بُعدی مؤسسات آموزش عالی را رتبه بندی می کند. این ابعاد، آموزش و یادگیری، پژوهش، انتقال دانش، جهت گیری بین المللی و موقعیت داخلی را شامل می شود.

با کمک داده های ارائه شده توسط این نظام رتبه بندی، کاربران می توانند بر اساس شاخص های مورد نظر خود به مقایسه دانشگاه های مختلف بپردازند.

این نظام رتبه بندی فهرست رتبه بندی دانشگاه‌های جهان را در سال ۲۰۱۹ میلادی منتشر کرد. نتایج این رتبه‌بندی نشان از حضور ۱۹ دانشگاه ایرانی در فهرست دانشگاه‌های جهان دارد.

گفتنی است، دانشگاه علامه طباطبائی، الزهرا، امیرکبیر، آزاد واحد علوم و تحقیقات، فردوسی مشهد، علم و صنعت ایران، صنعتی اصفهان، آزاد واحد نجف آباد، کاشان، علوم پزشکی شهید بهشتی، موسسه تحقیقاتی شاخص پژوه، صنعتی شریف، شیراز، تبریز، تربیت مدرس، تهران، علوم پزشکی تهران، خواجه نصیرالدین طوسی و یزد از دانشگاه‌های ایرانی حاضر در این فهرست هستند.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *