یکشنبه، 29 اردیبهشت 1398 19:02:33
آخرین اخبار
در مجموعۀ ورزشی دانشگاه؛

دورۀ مربیگری تی.آر.ایکس ویژۀ دختران و پسران دانشگاه علامه‌طباطبائی برگزار شد

دوره مربیگری تی.آر.ایکس (TRX) ویژۀ دختران و پسران برای اولین بار در دانشگاه علامه طباطبائی توسط مربیان(TRX) فدراسیون ورزش های همگانی برگزار شد.

به گزارش عطنا، با توجه به حمایت های معاون دانشجویی دانشگاه و پیگیری های مدیریت تربیت بدنی، سازۀ (TRX) در مجموعه دانشگاه تولید شده و در سالن های کشتی و بدنسازی نصب شده است تا از این پس ورزشکاران بتوانند از این رشته ورزشی نوین استفاده بهینه کنند.

گفتنی است، ۳۵ نفر از دانشجویان دختر و ۲۰ نفر از دانشجویان پسر دانشگاه موفق به گذراندن این دوره شدند که به مدت پنج روز در سالن مجموعه ورزشی دانشگاه و به میزبانی مدیریت تربیت بدنی برگزار شده بود.

در پایان این دوره از دانشجویان حاضر در دوره، امتحان عملی و تئوری گرفته شد.

بسیاری معتقد هستند که ورزش تی آر ایکس حاصل تلفیق تجربیات نظامی، تحقیقات آکادمیک و تجربه هزاران مربی و کارشناس ورزشی است. ورزش تی آر ایکس توسط یک افسر سابق ارتش آمریکا به نام رندی هتریک ابداع شده است. نام تی آر ایکس مخفف عبارت Total Resistance exercise و به معنی تمرینات کلی استقامت است. این ورزش که در حقیقت از زیر شاخه‌های ورزش بدنسازی است بر روی عضلات بدن تمرکز دارد.

اگر بخواهیم تعریفی از ورزش TRX ارائه کنیم، باید بگوییم که این ورزش شامل تمرینات کششی و استقامتی است که توسط لوازمی که به کش یا سیم تی آر ایکس معروف هستند، اجرا می‌شوند. تمرکز اصلی این ورزش در بالا بردن تعادل، استقامت بدن، انعطاف پذیری، چربی سوزی و ثبات بدن است. ورزش تی آر ایکس باعث می‌شود تا بدن انرژی بیشتری نیست به سایر ورزش‌های دیگر مصرف کند. این مورد باعث می‌شود تا شخص از نظر تعادل و عضلانی در شرایط مطلوب قرار بگیرد. این امر در نهایت باعث به وجود آمدن شرایط فیزیکی ایده آلی خواهد شد که مدنظر ورزشکار است.

کِش تی آر ایکس وسیله‌ای بسیار مقاوم و از جنس نایلون است. این کش از سقف آویزان می‌شود و می‌تواند تا ۶۰۰ کیلوگرم ورزن را به راحتی تحمل کند. شما با کش تی آر ایکس می‌توانید به راحتی طیف کاملی از حرکات ورزشی را انجام دهید. این حرکات باعث می‌شود تا بدن انرژی بسیار بالایی را مصرف کند. یکی از ویژگی‌های این ورزش تقویت عضلات کور بدن است که با ورزش TRX به راحتی تقویت می‌شوند.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *