پنجشنبه، 11 اردیبهشت 1399 04:11:15
آخرین اخبار
هادی خانیکی در نشست رونمایی از کتاب امید اجتماعی؛ چیستی، وضعیت و سبب‌شناسی:

گفت‌وگو می‌تواند بهترین راه‌حل برای عبور بحران فروبستگی و ناامیدی به سمت گشودگی و امید باشد

مدیر گروه ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی گفت: مشکلات غیرقابل کتمان جامعه را می توان با امید و ایجاد ظرفیت های بزرگی حل کرد.

به گزارش عطنا و به نقل از ایرنا، هادی خانیکی عصر شنبه در آیین رونمایی از کتاب ‘امید اجتماعی؛ چیستی، وضعیت و سبب شناسی’ با بیان اینکه باید به هر بهانه ای امید را زنده نگه داشت، افزود: امید و امید اجتماعی به موضوعی مهم در ایران و جهان تبدیل شده است.
وی ادامه داد: باید در جامعه به گسترش امید ادامه داد و به همین دلیل موسسه رحمان به دنبال برگزاری دومین همایش امید است.
این عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به وضعیت کنونی کشور و وجود محدودیت هایی در جامعه، اظهار داشت: در زمانی که شرایط کشور خطیر است، گفت وگو می تواند بهترین راه حل برای عبور بحران فروبستگی و ناامیدی به سمت گشودگی و امید باشد.
وی ایجاد امید در جامعه را از مهمترین اقدامات مسئولان کشور برای عبور از بحران های کنونی دانست و گفت: البته این موضوع به این معنی نیست که همه مسایل را می توان با امید حل کرد بلکه می توان در میان پارادوکس های مختلفی که در جامعه امروز ما وجود دارد، انتخابی مهم باشد.
خانیکی ادامه داد: امید و ناامیدی می تواند افق هایی متفاوتی را برای کشورمان بسازد که البته امید می تواند افق های روشن و ناامیدی اضمحلال و فروپاشی جامعه را به همراه داشته باشد.
وی تاکید کرد که صحبت از امید در جامعه خوش خیالی نیست بلکه می توان از طریق آن مشکلات غیرقابل کتمان جامعه را با ایجاد ظرفیت های بزرگی برای روی پای خود ایستادن حل کرد.
در پایان این مراسم کتاب «امید اجتماعی؛ چیستی، وضعیت و آسبب شناسی» که به کوشش هادی خانیکی تهیه و تدوین شده بود، رونمایی شد.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *