چهارشنبه، 2 مرداد 1398 00:15:22
آخرین اخبار
در کتابخانۀ‌مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه علامه‌طباطبائی صورت گرفت

ارائۀ منابع گویا و خدمات ویژه به کاربران کم‌بینا و نابینا

کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه علامه طباطبائی در راستای ارائه خدمات به گروه‌های کاربری خاص و در این مرحله با تاکید بر کاربران کم‌بینا و نابینا اقدام به تامین و پردازش منابع و ارائه خدمات ویژه به این کاربران کرده است.

به گزارش عطنا، در ابتدا با همکاری دانشکده‌ها از کاربران نیازسنجی شده است و سپس با توجه به نیازها و درخواست‌های این دانشجویان، منابع مورد نیاز در قالب کتاب‌های گویا، تهیه شده‌اند. در حال حاضر نزدیک به ۴۰۰ مدرک از ۷ هزار مدرک گویای موجود در گروه سازماندهی و پردازش اطلاعات و دانش کتابخانۀ مرکزی پردازش شده و از طریق سیستم کتابخانه دیجیتالی دانشگاه قابل دسترس هستند.

گفتنی است، این منابع به مرور زمان و متناسب با نیازها توسعه خواهند یافت. اعضای کتابخانه دیجیتالی از طریق پروفایل کاربری خود در سیستم کتابخانه دیجیتالی و کاربران کم‌بینا و نابینا با ارائه تاییدیه‌ای از سازمان بهزیستی به اداره خدمات کاربران کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد د انشگاه، امکان استفاده از این منابع و خدمات را خواهند داشت.

قابل ذکر است برخی از فعالیت‌های مربوط به تهیه کتاب‌های گویا، توسط کارشناس نابینا در کتابخانۀ مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه علامه طباطبائی صورت می‌گیرد.

 

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *