یکشنبه، 22 تیر 1399 10:07:06
آخرین اخبار
قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل:

دانشگاه علامه طباطبائی در میان دانشگاه‌های علوم انسانی وضعیت خوبی در تعاملات بین‌المللی دارد

حسین سالار آملی با مقایسه دانشگاه‌های علوم انسانی و دانشگاه‌های فنی مهندسی در خصوص تعاملات بین المللی گفت: دانشگاه علامه طباطبائی در میان دانشگاه‌های علوم انسانی وضعیت خوبی در تعاملات بین‌المللی دارد.

به گزارش عطنا و به نقل از ایلنا، قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص فعال بودن دانشگاه‌های فنی و مهندسی به نسبت دانشگاه‌های علوم انسانی گفت: فعال‌ترین دانشگاه‌های ما در رنکینگ بین‌المللی دانشگاه‌های فنی مهندسی هستند. البته دانشگاه‌های جامع مثل دانشگاه شیراز و اصفهان هم وضعیت خوبی در این زمینه دارند.

سالارآملی با اعلام این خبر که دانشگاه تهران در تعاملات بین المللی به عنوان دانشگاه جامع رتبه اول را کسب کرده است، گفت: طبق ارزیابی‌هایی که صورت گرفت، برای دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری نیز شاخص‌های خاصی در نظر گرفته بودیم که مورد بررسی قرار گرفت که در نهایت دانشگاه تهران در این خصوص رتبه اول را کسب کرد.

وی با اشاره به شاخص‌هایی که دانشگاه‌ها در تعاملات و فعالیت‌های بین المللی‌شان بر اساس آن ارزیابی شده‌اند، گفت: دانشگاه‌‎ها عمدتا بر مبنای تعداد دانشجویان خارجی، خوشه‎های مشترک،  استفاده از ایرانیان مقیم خارج از کشور، پروژه‌ها و دوره‌هایی که با ایرانیان مقیم خارج برگزار می‌کنند، ارزیابی شدند که دانشگاه تهران رتبه اول را به دست آورد.

رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی درباره شاخص‎های پژوهشگاه‌ها گفت: پژوهشگاه‌ها هم عمدتا بر تولید دانش فنی، ارتباطات بین المللی، فروش دانش فنی، کسب در آمد از دانش فنی به خارجی‌ها مورد ارزیابی قرار گرفتند که رتبه اول به پژوهشگاه علوم بنیادی تعلق گرفت.

قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل در پایان با بیان معیارهای پارک‎های علم و فناوری گفت: پارک‌های علم و فناوری هم عمدتا بر مبنای صادرات محصولات و کالاها به خارج از کشور، تولید فناوری، حضور در پارک‌های علم و فناور دنیا بررسی شدند که در آن هم شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان مقام اول را کسب کرد.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *