یکشنبه، 11 خرداد 1399 02:12:53
آخرین اخبار
با امضای تفاهم نامه؛

دانشگاه علامه‌طباطبائی به ایستگاه فضای مجازی رسید

تفاهم نامۀ میان دانشگاه علامه‌طباطبائی و مرکز ملی فضای مجازی به امضای روسای این دو نهاد رسید.

به گزارش عطنا، در این نشست ابوالحسن فیروزآبادی، رئیس مرکز ملی فضای مجازی ایران و دبیر کنونی شورای عالی فضای مجازی، حسین سلیمی، رئیس دانشگاه علامه طباطبائی و جمعی از استادان و صاحب نظران این حوزه حضور داشتند.

در ابتدای این نشست، دکتر سلیمی، رئیس دانشگاه علامه طباطبائی با اشاره به اینکه استادان و پژوهشگران این دانشگاه در حوزه های مختلف علمی وارد شده اند و نسبت به آسیب ها و مشکلات موجود، نشست های بسیاری برگزار کرده اند، اظهار کرد: پژوهش های بسیاری در قالب بسته های علمی و سیاستی دانشگاه علامه طباطبائی به هیئت دولت ارائه شده است. در ابتدا نسبت به این بسته ها ابراز تمایلی وجود نداشت ولی اکنون شاهد این امر هستیم که هیئت دولت از ما درخواست کرده است، این بسته های سیاستی را در اختیار آنها قرار دهیم. با دستور رئیس جمهور این بسته ها در اختیار هیئت وزیران قرار گرفته است. وی تصریح کرد: بسیار خرسندیم که امروز با مرکز ملی فضای مجازی انعقاد تفاهم نامه داریم و امیدواریم این تفاهم نامه منشا خیر برای هر دو نهاد شود.

در ادامه این نشست دکتر ابوالحسن فیروزآبادی، رئیس مرکز ملی فضای مجازی ایران اظهار کرد: همکاری بین دانشگاه‌ها و مرکز ملی فضای مجازی کشور می‌تواند در ایجاد ادراک مشترک در رابطه با فضای مجازی کشور کمک کند تا بتوانیم بین حکومت، مردم، نخبگان علمی و دانشگاهی و صنعت و اقتصاد یک ادراک بین اذهانی ایجاد کرده و در فضای شبه وفاق حرکت کنیم. وی با اشاره به این که مرکز ملی فضای مجازی کشور از سال گذشته همکاری با مراکز پژوهشی و دانشگاه‌ها را شروع کرده است، تأکید کرد: فضای مجازی در دنیا به شدت اجتماعی و برخلاف آن در ایران سیاسی است که این یکی از مشکلات ما در این حوزه است. در واقع اگر حتی از دریچه اقتصادی به فضای مجازی وارد می‌شدیم سایر حوزه‌های تکنولوژی و اجتماعی را نیز می‌توانستیم داشته باشیم.

در پایان نشست یکی از پژوهش های کلان انجام شده در زمینۀ فضای مجازی توسط دکتر غیاثوند از استادان دانشگاه علامه طباطبائی ارائه شد.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *