چهارشنبه، 10 اردیبهشت 1399 05:20:30
آخرین اخبار
در واکنش به کاهش 40 هزار نفری ثبت نام آزمون دکترا؛

مجتبی شریعتی نیاسر: ظرفیت پذیرش دانشجویان دکترا در دانشگاه‌ها تغییر نکرده است

معاون آموزشی وزیر علوم، فناوری و تحقیقات گفت: ظرفیت پذیرش دانشجوی دکترا سالانه با احتساب بخش دولتی بالغ بر ۲۲ هزار نفر است که در سال جاری این ظرفیت در دانشگاه‌ها تغییر نکرده است.

به گزارش عطنا به نقل از ایرنا، مجتبی شریعتی نیاسر، اظهار کرد: عدم استقبال آزمون دکترا و کاهش ۴۰ هزار نفری دانشجویان در ثبت نام به دلیل کاهش ظرفیت دانشگاه‌ها نیست.

معاون آموزشی وزیر علوم، فناوری و تحقیقات تصریح کرد: با در نظر گرفتن زیاد بودن دانشجویان دکترا در کشور، کاهش ثبت نام متقاضیان موضوع مطلوبی است.

شریعتی نیاسر ادامه داد: تعداد شرکت‌کنندگان در کنکور و میزان ظرفیت دانشگاه‌ها دو موضوع جداگانه است و کاهش ثبت نام تأثیری بر ظرفیت دانشگاه‌ها ندارد.

معاون آموزشی وزیر علوم، فناوری و تحقیقات گفت: اگر متقاضیان مسیر دیگری برای رشد خود انتخاب کرده و در کنکور ثبت نام نکنند، نگران‌کننده نیست و حتی به صلاح کشوراست.

وی با بیان اینکه کاهش ثبت نام اگر ناشی از کاهش ظرفیت دانشگاه‌ها باشد، مشکل دارد، گفت: ظرفیت پذیرش دانشگاه‌ها مثل سال گذشته ثابت است اما باید وضعیت کنترل شود.

معاون آموزشی وزیر علوم، فناوری و تحقیقات تاکید کرد: حدود ۱۰۰ هزار نفر دانشجوی دکترا در کشور وجود دارد که بیشتر از نیاز جامعه است و باید تعداد متقاضیان دوره‌های تحصیلات تکمیلی به خصوص دکترا هدفمند و متناسب با نیاز بازار برنامه‌ریزی شود.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *