جمعه، 13 تیر 1399 17:55:57
آخرین اخبار
محمدقلی یوسفی:

بودجه امسال دولت برای پاسخگویی به حل ریشه‌ای مشکلات کشور کافی نیست

استاد اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی گفت: تغییر ساختار بودجه‌بندی در کشور ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است که هرچه زودتر باید محقق شود.

به گزارش عطنا به نقل از خبرگزاری آنا، محمدقلی یوسفی با اشاره به اینکه تغییر ساختار بودجه‌بندی در کشور ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است گفت: دولت قرار نیست با بودجه همه مشکلات کشور را حل کند.

استاد اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی افزود: به نظر می‌رسد ساختار بودجه برای وضعیت کنونی کشور مناسب باشد اما با وجود تحریم‌ها و محدودیت‌های داخلی و خارجی زیاد باید به این نکته مهم اشاره‌کنیم که بودجه امسال دولت برای کشور و پاسخ‌گویی به بخش‌های مختلف آن که منجر به حل ریشه‌ای مشکلات شود کافی نیست.

وی تصریح کرد: سطح درآمدی بودجه در افزایش قدرت خرید مردم حداقل تأثیر را دارد که وقوع این اتفاق نشان از ساختار ناکارآمد بودجه‌بندی کشور دارد.

یوسفی با اشاره به اینکه نرخ نفت در بودجه سال آینده باید بین ۵۰ تا ۶۰ دلار تعیین شود گفت: با توجه به کاهش چشمگیر نرخ ارز تعین محدوده ۵ تا ۶ هزار تومان برای هر دلار برای بودجه سال ۹۸ مناسب است.

استاد اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی اضافه کرد: کاهش بیش‌ از حد نرخ ارز موجب ایجاد شوک ارزی در بازار شده است و همان‌طوری که افزایش بیش ‌از حد نرخ ارز می‌تواند آسیب‌های اقتصادی جبران‌ناپذیری را داشته باشد کاهش بیش ‌از حد آن‌ هم برای اقتصاد ایران نمی‌تواند مفید باشد.

وی با تأکید بر برقراری ثبات ارزی در اقتصاد ایران گفت: متأسفانه در سالهای گذشته اقتصاد کشور از نوسانات شاخص‌های مختلف اقتصادی همچون ارز آسیب‌های متعددی را دیده است.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *