پنجشنبه، 5 دی 1398 20:29:49
آخرین اخبار
حسین سلیمی:

دانشگاه‌های دولتی نمی‌توانند تا ابد متکی به پول نفت باشند/ باید از منابع دیگر درآمدی استفاده کنیم

 رئیس دانشگاه علامه طباطبائی با بیان اینکه نمی‌توان از دولت خواست پول بیشتری به دانشگاه‌ها بدهد، تأکید کرد: دانشگاه‌های دولتی نمی‌توانند تا ابد دست‌شان در مقابل بودجه نفت دراز باشد.

به گزارش عطنا به نقل از خبرگزاری ایلنا، حسین سلیمی  در خصوص بودجه‎ دانشگاه‌ها گفت: در دو سه سال گذشته دولت تمام تلاش خود را برای تأمین بودجه مورد نیاز دانشگاه‌ها انجام داده است، اما به نظرم اگر بخواهیم مسأله بودجه در دانشگاه‌ها حل شود، نیاز به بازاندیشی اساسی و تغییر ساختار بودجه‌ریزی داریم.

رئیس دانشگاه علامه طباطبائی با بیان اینکه نمی‌توان از دولت خواست پول بیشتری به دانشگاه‌ها بدهد، تاکید کرد: دانشگاه‌های دولتی نمی‌توانند تا ابد دستشان در مقابل بودجه نفت دراز باشد و از دولت بخواهند که پول بیشتری به ما برای ادامه کار بدهد.

سلیمی توضیح داد:‌ ساختار کار ما باید عوض شود و باید بتوانیم از منابع دیگرِ درآمدی که در درون شرکت‌های دولتی است برای تقویت بودجه دانشگاه‌ها استفاده کنیم و آن شرکت‌ها را وادار کنیم که به صورت ساختارمند از خدمات دانشگاهی، آموزشی و پژوهشی استفاده کنند و در ازای آن بودجه آنها را تأمین می‌کنند. همان شرکت‌هایی که به راحتی صدها هزار میلیارد تومان به باشگاه‌های ورزشی پول می‌دهند می‌توانند به همان شیوه از خدمات دانشگاه‌ها استفاده کنند و از بودجه خودشان تأمین کنند.

رئیس دانشگاه علامه طباطبائی تأکید کرد: برای حل این مسأله ما  به یک تحول ساختاری احتیاج داریم که باید به طور جدی به آن پرداخته شود.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *