شنبه، 30 آذر 1398 15:57:26
آخرین اخبار
حسین سلیمی:

به‌هیچ‌وجه نیاز نیست که دستگاه‌های وابسته به دولت، دانشگاه داشته باشند

رئیس دانشگاه علامه طباطبائی بیان کرد: دانشگاه‌های وابسته به دستگاه‌های دولتی غیر از دستگا‌ه‌های خاص نباید فعالیت کنند.

به گزارش عطنا به نقل از خبرگزاری آنا، حسین سلیمی، رئیس دانشگاه علامه طباطبائی، درباره دانشگاه‌های وابسته به دستگاه‌های اجرایی گفت: به‌هیچ‌وجه نیاز نیست که دستگاه‌های وابسته به دولت دانشگاه داشته باشند. این امر باعث هدررفت بودجه دولت می‌شود.

وی افزود: هر سال صدها میلیارد تومان هزینه تربیت دانشجو در دستگاه‌های دولتی می‌شود که خارجی از وزارت علوم است.

رئیس دانشگاه علامه طباطبائی ادامه داد: دانشگاه‌های دولتی وابسته به دولت هستند و می‌توانند با انعقاد قرارداد با دستگاه‌های دولتی برای تربیت نیرو منعقد کنند، اینگونه دیگر نیازی به داشتن دانشگاه جداگانه برای تربیت نیروی متخصص نیاز نیست و توجیهی ندارد.

سلیمی گفت: برخی از سازمان‌ها مانند وزارت اطلاعات و دفاع ممکن است پروژه‌های خاصی داشته باشند و دانشجویان خاصی را جذب کنند، سازمان‌های این‌چنینی اگر دانشجوی خاص جذب کنند ایرادی ندارد ولی سازمان‌های دیگر نیازی به دانشگاه ندارند.

وی تأکید کرد: اگر دانشگاه‌های دولتی خارج از وزارت علوم بتوانند فعال باشند و بودجه  بگیرند، دانشگاه‌های دولتی دیگر کم‌کم از بین‌ خواهند رفت. اگر دانشگاه‌های دولتی با دستگاه‌ها تفاهم‌نامه برای تربیت نیرو داشته باشند دانشجویانی که در این زمینه وارد شوند می‌توانند امیدوار باشند که در دستگاه‌های دولتی جذب می‌شوند.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *