یکشنبه، 21 دی 1399 14:54:28

آمار جذب اعضای هیئت علمی طی ۶ سال گذشته/ دلایل کاهش جذب

1884842به گزارش عطنا و به نقل از مهر، محمدعلی کی نژاد گفت: ظرف ۶ سال گذشته حدود ۳۵ هزار نفر عضو هیات علمی در دانشگاه‌ها جذب شده است، بنابراین نیاز دانشگاه‌ها به عضو هیات علمی تا حدی تامین شده، و طبیعی است که دانشگاه‌ها کاهش جذب هیات علمی داشته باشند.
وی ادامه داد: از دیگر دلایل کاهش جذب عضو هیات علمی در دانشگاه‌ها این است که در گذشته فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد نیز به عنوان عضو هیات علمی جذب می شدند، ولی درحال حاضر اولویت با فارغ التحصیلان دکتری است.
رئیس هیات عالی جذب اعضای هیات علمی در شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: از سوی دیگر در نقشه جامع علمی کشور بر توسعه رشته‌های جدید و بین رشته ای تاکید شده و تعداد دانشگاه‌هایی که به سمت توسعه این رشته ها حرکت کرده اند کم است.
وی در مورد کاهش ردیف استخدام اعضای هیات علمی در بودجه سال ۹۵ نیز گفت: بودجه کم نشده، در دو سال گذشته یک ردیف متمرکز وجود داشت که این ردیف حذف و در داخل بودجه‌های دانشگاه ادغام شده است و چون در کلان بودجه جاری لحاظ شده، نمی توان گفت که کاهش یافته، این مساله به مدیریت دانشگاه وابسته است، اگر دانشگاهی هیات علمی نیاز دارد، می تواند به این بخش بها داده و اعتبار بیشتری را اختصاص دهد.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *