شنبه، 27 مرداد 1397 22:27:47

تصویب ۱۲ رشته جدید در کارگروه هنر و معماری شورای تحول علوم انسانی

رئیس کارگروه هنر و معماری شورای تحول علوم انسانی از تصویب ۱۲ رشته جدید در حوزه هنر و معماری خبر داد و گفت: این رشته ها در مقاطع تحصیلات تکمیلی تدوین شده اند.

به گزارش عطنا به نقل از مهر، مجید سرسنگی گفت: تصویب ۱۲ رشته هنر و معماری در دوره تحصیلات تکمیلی به پایان رسید تا پایان امسال نیز تصویب ۵ رشته جدید دیگر به اتمام خواهد رسید.

وی افزود: در بازنگری و تصویب رشته های هنر و معماری توجه به کیفیت است و از شتاب در این زمینه جلوگیری شده است زیرا اگر رشته های مصوب استانداردهای لازم کیفی را نداشته باشند در آینده دانشگاه ها با مشکلاتی مواجه خواهند شد.

رئیس کارگروه هنر و معماری شورای تحول علوم انسانی اظهار داشت: قبل از تصویب نهایی رشته های بازنگری شده و مصوب در این کارگروه سمینارهای تخصصی در دانشگاه ها برگزار می شود تا نظرات دانشگاهیان نیز در تدوین و بازنگری رشته ها مورد توجه قرار گیرد.

سرسنگی با بیان اینکه تقاضای بررسی رشته در کارگروه هنر و معماری شورای تحول علوم انسانی بسیار زیاد است، گفت: برخی رشته ها در این کارگروه به صورت دائم بازنگری و یا مصوب می شوند اما برخی از رشته ها نیز به صورت آزمایشی اجرا می شوند.

وی اظهار داشت: رشته هایی که به صورت آزمایشی مصوب می شوند طی سه سال اجرایی خواهند شد و بعد از سه سال مجددا مورد بازنگری قرار می گیرند و اگر این رشته ها شرایط لازم را دارا باشند ادامه فعالیت خواهند داد.

رئیس کارگروه هنر و معماری شورای تحول علوم انسانی تاکید کرد: این کارگروه دارای کمیته های تخصصی تجسمی، مبانی هنر و فلسفه هنر، معماری و شهرسازی و صنایع دستی و هنرهای سنتی است و این کمیته ها روند فعالیت در کارگروه را تسریع کرده اند.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *