چهارشنبه، 2 مرداد 1398 06:57:43
آخرین اخبار
ذوالفقار یزدان‌مهر در بازدید از خوابگاه دانشجویی شهید گلعذاری دانشگاه علامه؛

محدودیتی برای پرداخت وام به دانشجویان دکتری نداریم/ دانشگاه علامه پیشرو در ارتقای کیفیت خوابگاه‌ها

رئیس صندوق رفاه دانشجویی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در بازدید از خوابگاه دانشجویی شهید گلعذاری دانشگاه علامه طباطبائی با تأکید بر اهمیت نقش دانشگاه در ارتقای کیفیت خوابگاه‌ها و برنامه‌های جدید صندوق رفاه دانشجویی وزارت علوم، گفت: دانشگاه علامه پیشرو در ارتقای کیفیت خوابگاه‌ها است و ما محدودیتی برای پرداخت وام به دانشجویان دکتری نداریم.

به گزارش خبرنگار عطنا، ذوالفقار یزدان‌مهر ۱۱ آذرماه در بازدید از خوابگاه دانشجویی شهید گلعذاری دانشگاه علامه (گزارش تصویری) با اشاره به کمبود بودجه دریافتی از دولت و کاهش قدرت خرید دانشجویان، گفت: در ۴ سال گذشته تنها ۴۵ میلیارد تومان در زمینه وام‌های شهریه از دولت دریافت کرده‌ایم درحالی‌که مبلغ ۵۷۰ میلیارد تومان به دانشجویان وام شهریه داده‌ایم.

وی در ادامه گفت: وام دانشجویی برای دانشجویان دکترا در سال ۹۳، ۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان و معادل ترمی، ۵۰۰ هزار تومان بوده است که بعد از آزمون جامع به دانشجویان اعطا می‌شد ولی این محدودیت در سال ۹۴ برداشته شد و مبلغ وام به ۷۰۰ هزار تومان افزایش پیدا کرد.

یزدان‌مهر افزود: مبلغ دریافتی صندوق رفاه از دولت در سال ۹۵، ۵۷ میلیارد تومان و در سال گذشته، ۱۶۶ میلیارد تومان بود که این رقم در سال ۹۷ به ۲۲۰ میلیارد تومان رسیده است، همچنین وام ضروری برای دانشجویان دکترا یک‌میلیون تومان بوده که به سه میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.

وی در ادامه به ارائه برخی از برنامه‌های جدید صندوق رفاه دانشجویی پرداخت و گفت: در سال گذشته ۱۰ هزار دانشجوی دکترا از وام ضروری استفاده کردند درحالی‌که امسال ۶۵ میلیارد تومان به وام ضروری اختصاص داده شده است و پیش‌بینی می‌شود ۱۲ هزار نفر مشمول دریافت این وام شوند، همچنین کمک رهن برای دانشجویان دکتری ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار بوده که به ۱۵ میلیون افزایش پیدا کرده است.

یزدان‌مهر ادامه داد: محدودیتی برای پرداخت وام به دانشجویان دکتری نداریم و به‌تمامی افرادی که ثبت‌نام کرده‌اند وام تخصیص داده‌شده است، ضمن آنکه با بانک توسعه تعاون در این مورد نیز هم‌افزایی صورت گرفته است.

وی با تشریح ارتقای وضعیت خوابگاه‌های دانشگاه علامه طباطبائی این دانشگاه را در تجهیز و ارتقا دادن کیفیت خوابگاه‌ها پیشرو دانست و گفت: دانشگاه علامه، تنها دانشگاهی است که تمام خوابگاه‌های آن ازلحاظ کیفیت، رتبه ۱ و ۲ را دارا هستند و در همین خصوص خوابگاه شهید گلعذاری رتبه دوم کیفیت را دارد، همچنین خوابگاه‌های شهید سلامت، مطهری، نوبخت و فرهمند از رتبه ۱ برخوردار هستند و این در صورتی است که ۳۸ درصد خوابگاه‌های دانشگاه‌های سراسر کشور رتبه ۳ و ۴ را دارند.

رئیس صندوق رفاه دانشجویی وزارت علوم در پایان افزود: سال گذشته این صندوق رفاه ۱ میلیارد و ۹۲۲ میلیون و امسال ۸۰۰ میلیون برای ارتقای سرای دانشجویان پرداخت کرده است.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *