شنبه، 27 مهر 1398 20:11:05
آخرین اخبار
توسط بسیج دانشجویی دانشکده اقتصاد صورت گرفت:

دعوت از رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور برای حضور در دانشگاه علامه

بسیج دانشجویی دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی از احمد تویسرکانی، رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور دعوت کرد تا در زمینه «تصویب قانون ثبت در ایران» پاسخگوی سؤالات دانشجویان این دانشگاه باشد.

به گزارش خبرنگار عطنا، بسیج دانشجویی دانشگاه اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی با انتشار نامه‌ای در صفحه‌های مجازی خود به امضاء محمدمهدی جوادیار، مسئول بسیج این دانشکده خواستار پاسخ‌گویی و حضور تویسرکانی در دانشگاه علامه شده است.

متن این نامه به شرح ذیل است:

جناب آقای دکتر تویسرکانی، ریاست محترم سازمان ثبت اسناد و املاک کشور

با عرض سلام‌وصلوات بر محمد و آل محمد

به‌رغم گذشت بیش از هشتاد سال از تصویب قانون ثبت در ایران، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به‌عنوان متولی اجرای این قانون هنوز نتوانسته است حقوق مالکیت راجع به اموال غیرمنقول را به‌عنوان زیرساخت توسعه پایدار حقوقی و اقتصادی در کشور تثبیت کند. تا جایی که به اذعان مسئولین سازمان ثبت قریب به یک‌سوم دعاوی حقوقی و کیفری در قوه قضاییه، مربوط به دعاوی مالکیت اموال غیرمنقول است.

از طرف دیگر مع الاسف کشور ما در زیرشاخه «صیانت از مالکیت فیزیکی» از «شاخص بین‌المللی حقوق مالکیت» (IPRI) رتبه ۹۲ را از بین ۱۲۷ کشور کسب نموده است. این در حالی است که پنج کشور اول منطقه رتبه‌های زیر ۳۰ را در جهان دارند. این رتبه حکایت از وضعیت متزلزل حقوق مالکیت در کشور ما در مقایسه با کشورهای موضوع چشم‌انداز بیست‌ساله دارد.

وضعیت متزلزل حقوق مالکیت در ایران به یکی از موانع جدی توسعه و پیشرفت اقتصادی تبدیل‌شده است و بسیاری از سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی به همین دلیل ایران را برای سرمایه‌گذاری انتخاب نمی‌کنند.

با این مقدمه و بنا بر فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم حضور مسئولین در دانشگاه‌ها، از حضرت‌عالی دعوت می‌شود به‌عنوان متولی اصلی حقوق مالکیت کشور، در دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی حضور یافته و پاسخگوی سؤالات دانشجویان در مورد عملکرد سازمان ثبت و قوه قضاییه در حوزه حقوق مالکیت باشید. بازه پیشنهادی برای حضور جنابعالی ۶ آذرماه لغایت ۲۰ آذر است. ضمناً آقای امیرعباس محمدلو با شماره تماس ۰۹۳۸۴۸۹۸۱۶۹ جهت هماهنگی خدمتتان معرفی می‌شود.

پیشاپیش از عنایت حضرت‌عالی سپاس‌گزاریم.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *