پنجشنبه، 25 مهر 1398 16:19:32
آخرین اخبار
زهرا جامه‌بزرگ بیان کرد:

دغدغه ما استفاده از فناوری‌های مختلف در فرآیند یادگیری و تدریس است

عضو هیئت علمی گروه تکنولوژی آموزشی دانشکده روان‌شناسی و علوم تربیتی دانشگاه علامه طباطبائی گفت: دغدغه اصلی این رشته استفاده از فناوری‌های مختلف در فرآیند یادگیری و تدریس است.

زهرا جامه‌بزرگ در گفت‌و‌گو با خبرنگار عطنا، در رابطه با نمایشگاه فناوری آموزشی و محیط‌های یادگیری که از ۲۶ تا ۳۰ آبان در دانشکده روان‌شناسی و علوم تربیتی دانشگاه علامه طباطبائی در حال برگزاری است، (گزارش تصویری) بیان کرد: سه جنبه سخت‌افزاری و نرم‌افزاری و حل مسئله از دغدغه‌های اصلی این گروه آموزشی تکنولوژی در دانشگاه علامه طباطبائی است.

وی ادامه داد: بنابراین مسئله برگزاری همایش نیز با همین رویکرد مطرح شد، همچنین تصمیم گرفتیم تا در کنار برگزاری همایش، نمایشگاهی نیز در این زمینه برگزار شود که هدف اصلی آن نیز نمایش آخرین دستاوردهایی است که در زمینه فناوری‌های کاربردی گوناگون در حوزه آموزش و فرایند یاددهی و یادگیری وجود دارد.

جامه‌بزرگ در خصوص هزینه‌بر بودن این فناوری‌ها، اظهار کرد: ازآنجایی‌که این فناور‌ی‌ها بسیار هزینه‌بر هستند، دانشگاه‌ها قادر به فراهم کردن آنها و ارائه این خدمات نیستند چراکه استفاده از این فناوری‌ها نیاز به آزمایشگاه‌ها، تأسیسات و سخت‌افزارهای گوناگونی دارد، بنابراین ما سعی کردیم تا با برخی از شرکت‎‌های خصوصی در این زمینه تعامل کنیم.

وی اضافه کرد: از ویژگی‌های این همایش و نمایشگاه این است که دانشجویان و استادان می‌توانند تجربیات خود را در این زمینه افزایش دهند و با فناوری‌های نوینی که در حال حاضر در آموزش و یادگیری به‌کار می‌رود، آشنا شوند، همچنین استادان و دانشجویان می‌توانند در تحقیقات و پایان‌نامه‌های خود نیز از این فناوری‌ها استفاده کنند.

جامه‌بزرگ خاطرنشان کرد: تحولاتی که در اثر این فناوری‌ها در یادگیری اتفاق افتاده شامل مواردی مثل یادگیری اجتماعی، شخصی‌سازی شدن آموزش، واقعیت افزوده، واقعیت مجازی و یادگیری سیار می‌شوند.

عضو گروه تکنولوژی آموزشی دانشکده روان‌شناسی و علوم تربیتی دانشگاه علامه طباطبائی در پایان گفت: با توجه به اینکه ما در این فرایند توان همکاری با برخی شرکت‌ها را نداشتیم اما درعین‌حال با استقبال خوبی مواجه شدیم و امیدوار هستیم که دانشگاه علامه طباطبائی ظرفیت ادامه این جریان را برای ما فراهم کند.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *