یکشنبه، 11 خرداد 1399 01:02:48
آخرین اخبار
گزارش تصویری/

مراسم نوزدهمین دوره جایزه ترویج علم در خانه اندیشمندان علوم انسانی (۲)

نوزدهمین دوره جایزه ترویج علم و نکوداشت دکتر یوسف ثبوتی (به‌پاس یک‌عمر تلاش در راه ترویج علم و آگاهی) در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار عطنا، این مراسم ۲۴ آبان‌ماه و در آخرین روز از هفته ترویج علم برگزار شد که در بخشی از این مراسم، ضمن رونمایی از کتاب «نسبیت: خاص و عام» از زحمات دکتر یوسف ثبوتی، فیزیکدان سرشناس ایرانی و مؤسس مرکز تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان تقدیر شد.

همچنین در این مراسم هیئت مدیره انجمن ترویج علم ایران به پاسداشت فعالیت‌ها و تلاش‌های ارزنده مدنی و ترویجی جامعه‌شناس پیشکسوت و استاد فقید، دکتر محمدامین قانعی‌راد تجلیل و لوحی را به فرزند او اهدا کرد.

در بخش دیگری از این مراسم، نوزدهمین جایزه ملی ترویج علم در حوزه علم ارتباطات به دکتر هادی خانیکی، رئیس کرسی ارتباطات علم و فناوری یونسکو و مدیرگروه ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی به‌پاس فعالیت و تلاش بی‌وقفه، مسئولانه، هدفمند و همه‌‌جانبه در حوزه‌های دانشگاهی و عمومی در راستای «توسعه و ترویج علم ارتباطات» و همچنین تعهد به تداوم کار ترویجی، علمی و پژوهشی در تولید ایده‌ها، مفاهیم و اطلاعات علمی و انجام پژوهش‌های تجربی و نظری اهدا شد.

هیئت ‌داوران نوزدهمین دوره جایزه ترویج علم (خانم‌ها منیره همایونی، ناهید آموزگار، دکتر فرشته تقوی، دکتر مهرناز خراسانچی، بهاره صفوی (دبیر هیئت) و آقایان دکتر حسن نمکدوست ،دکتر مهدی زارع و دکتر حسین شیخ رضایی بودند.

در این مراسم، دکتر یوسف ثبوتی، مصطفی معین (رئیس مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی)، اکرم قدیمی (رئیس انجمن ترویج علم ایران)، سعدالله نصیری قیداری (عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی)، یاسمن فرزان، احمد محیط طباطبایی، حسن نمکدوست تهرانی، فرهاد امیری مقدم (صندوق نوآوری و شکوفایی)، حسین ابراهیم آبادی (مرکز نشر دانشگاهی)، محمد جلالی (دبیر کمیسیون انجمن‌های علمی ایران)، مقصود فراستخواه (عضو هیئت مؤسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی)، جمعی از اساتید، فرهیختگان، دوستداران و مروجان علم حضور داشتند.

گزارش کامل در عطنا قرار می‌گیرد.

با گزارش تصویری این برنامه همراه باشید؛

عکس: شکیبا شیرازی‌تهرانی-عطنا

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *