جمعه، 28 تیر 1398 19:48:16
آخرین اخبار
مجتبی صدیقی:

فرصت مطالعاتی دانشجویان دکترا حذف نشده است/ دانشجویان ورودی ۹۵ سال آینده نیز فرصت دارند

رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: فرصت مطالعاتی دانشجویان دکترا حذف نشده و دانشجویان ورودی ۹۵ تا سال آینده فرصت دارند و آن دسته از دانشجویان ۹۴ نیز که دارای حمایت مالی هستند، اعزام می‌شوند.

به گزارش عطنا، مجتبی صدیقی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، درباره حذف فرصت مطالعاتی دانشجویان دکتری ورودی سال‌های ۹۴ و ۹۵ گفت: فرصت مطالعاتی دانشجویان دکترا حذف نشده است، دانشجویان ورودی ۹۵ سال آینده نیز فرصت دارند.

وی ادامه داد: فرصت مطالعاتی ورودی‌های ۹۴ نیز با همان شرایط اعلام‌شده ارائه می‌شود، دانشجویانی که از سازمان امور دانشجویان حمایت مالی دارند به فرصت مطالعاتی اعزام می‌شوند.

معاون دانشجویی وزیر علوم افزود: پیگیری‌های سازمان امور دانشجویان از سازمان برنامه‌وبودجه و بانک مرکزی ادامه دارد امیدواریم که به نتیجه مطلوب برسد.

اخیراً جمعی از دانشجویان دکترا ورودی سال ۹۴ متقاضی فرصت مطالعاتی خارج از کشور، مقابل وزارت علوم تحقیقات و فناوری تجمع کردند.

یکی از دانشجویان درباره علل اعتراض و تجمع دانشجویان گفت: اکثر ما از دانشجویان دکتری ورودی سال ۹۴ و متقاضی فرصت مطالعاتی خارج از کشور هستیم که در زمان قانونی، درخواست فرصت مطالعاتی ما به دلیل تغییر شرایط دریافت نشد.

این دانشجوی معترض افزود: درحالی‌که این‌گونه نبوده و هیچ‌کدام از این اتفاق‌ها روی نداده است یک سری نامه به ما نشان داده و اعلام می‌کنند که این مشکل حل‌شده قرار است کمک شود ولی مشکل این است که همه اینها صوری است.

این دانشجوی دکتری افزود: در حال حاضر نیز یک‌بند جدید اضافه‌شده مبنی براینکه هر کسی که پرونده وی دریافت شده به مشکل آن رسیدگی می‌شود این درحالی است که خیلی وقت است از کسی پرونده دریافت نشده است.

وی ادامه داد: ما دانشجویان دکترا ۹۴ و یا حتی برخی از دانشجویان ۹۵، پروپوزال‌های خودمان را براساس اینکه قرار است از فرصت مطالعاتی استفاده کرده و ۶ ماه از تجهیزات بهترین دانشگاه‌های دنیا استفاده کنیم تنظیم کرده‌ایم و اکنون زمانی برای تغییر پروپوزال نداریم و از طرفی انجام پروپوزال‌های ما در ایران تقریباً غیرممکن بوده و یا ممکن است به ترم ۱۰ الی ۱۲ بیانجامد که بسیار برای ما هزینه در بر خواهد داشت.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *