دوشنبه، 2 اردیبهشت 1398 11:39:24
آخرین اخبار
گزارش تصویری/

نشست علمی «دام فقر؛ در جست‌وجوی راه رهایی» در دانشگاه تهران

نشست علمی «دام فقر؛ در جست‌وجوی راه رهایی» با حضور استادان علوم اجتماعی در تالار ابن‌خلدون دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران برگزار شد.

به گزارش عطنا، در  نشست که یکشنبه، ۶ ابان‌ماه با هدف پرداختن به وضعیت فقر در ایران و تاملی مقدماتی برای راه‌های مقابله با آن به همت انجمن اسلامی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران در تالار ابن‌خلدون دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران برگزار شد، احمد میدری، سارا شریعتی ، سعید مدنی، رضا امیدی و یاسر باقری سخنرانی کردند.

احمد میدری، اقتصاددان و معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کارو  رفاه اجتماعی با موضوع «فقر و تعارض منافع» سخنرانی کرد. همچنین سعید مدنی، پژوهشگر حوزه‌ی مسائل اجتماعی ایران به موضوع «فقر مزمن، نابرابری ساختاری» پرداخت.

موضوع سخنرانی سارا شریعتی، جامعه‌شناس دین و استاد دانشگاه تهران، «دین؛ عامل یا راه رهایی از فقر؟» بود، رضا امیدی، پژوهشگر حوزه‌ی رفاه اجتماعی و عضو هیئت علمی دانشگاه تهران نیز با موضوع «دینامیزم‌ فقرزایی از منظر اقتصاد اجتماعی» به طرح بحث پرداخت و در نهایت یاسر باقری موضوع «مواجهه قانونگذار با فقر در ایران» را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهد.

گزارش کامل در عطنا قرار می‌گیرد.

با گزارش تصویری این شنست همراه باشید؛

علی اکبریان میمند-عطنا

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *