پنجشنبه، 25 مهر 1398 15:59:59
آخرین اخبار
به همت دانشکده اقتصاد و مرکز کارآفرینی دانشگاه برگزار می‌شود؛

فراخوان سومین دوره رویداد تخصصی کارآفرینی در حوزه علوم انسانی «چکاوک»

سومین دوره رویداد تخصصی کارآفرینی در حوزه علوم انسانی «چکاوک» با همکاری دانشکده اقتصاد و مرکز کارآفرینی دانشگاه از تاریخ ۹ تا ۲۵ آبان ماه سال جاری در محل دانشکده اقتصاد برگزار می‌شود.

به گزارش عطنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه علامه طباطبائی، رویداد «چکاوک» باهدف آشنایی دانش‌آموختگان علوم انسانی با ادبیات کارآفرینی و همچنین ایجاد ارتباط متقابل بین فعالان اقتصادی و ایده پردازان درزمینهٔ علوم انسانی، برگزار می‌گردد. این رویداد برای دانشجویان مستعد علوم انسانی کارگاه‌های عمومی و تخصصی برگزار می‌شود تا ضمن آشنایی با فضای کسب‌وکار و کارآفرینی، در قالب تیم‌های مختلف استارت‌آپی با یکدیگر رقابت نمایند.

دکتر حسن طائی رئیس این رویداد علمی با توجه به سیاست دانشگاه برای حمایت از توسعه کسب‌وکار دانشجویی و فراهم نمودن زمینه‌هایی برای آشنایی بیشتر سازمان‌ها و نهادها با توانایی‌های موجود در دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه گفت: خوشبختانه مراکز شتاب دهی، سرمایه‌گذاران ریسک‌پذیر و به‌طورکلی نهادها و فعالان حامی ایجاد و توسعه کسب‌وکار نیز در کشور، رشد خوب و چشمگیری داشته‌اند.

او افزود: دانشگاه علامه طباطبائی نیز به‌منظور حمایت از ظرفیت‌های دانشجویی و زمینه‌سازی برای آغاز کسب‌وکار در طی سال‌های اخیر با برگزاری این رویداد علمی از طریق تشکیل تیم های نوپا و مراکز رشد کارآفرینی، توجه نموده است.

او با  اشاره به سومین دوره برگزاری رویداد «چکاوک» اضافه کرد: دانشکده اقتصاد و مرکز کارآفرینی دانشگاه باهدف آموزش و توانمندسازی افراد مستعد در بخش‌های موردنیاز کشور و به‌منظور ایجاد یک رابطه مؤثر و کارآمد بین دانشجویان، دانش‌آموختگان و فعالان حوزه کسب‌وکارهای نوپا در طی دو سال پیاپی اقدام به برگزاری رویداد چکاوک نموده‌اند که سومین دوره از تاریخ ۹ آبان ماه به مدت سه هفته در محل دانشکده اقتصاد برگزار خواهد شد.

دکتر مهدی گودرزی دبیر علمی این رویداد نیز با اشاره به زمان و مکان سومین دوره چکاوک گفت: این رویداد در طی سه هفته برگزار خواهد شد. هفته‌ی اول در صندوق نوآوری و شکوفایی، هفته‌ی دوم در کافه خرد مستقر در مرکز رشد و نوآوری دانشگاه و هفته‌ی سوم و مرحله‌ی مسابقه در محل دانشکده اقتصاد دانشگاه برگزار خواهد شد. او با اشاره به تقدیر از برگزیدگان در پایان رقابت‌ها گفت: به‌منظور ایجاد زمینه مناسب برای فعالیت تیم‌های برگزیده، امکان استقرار سه تیم برتر در مرکز کارآفرینی و هدایت شغلی دانشگاه فراهم شده است.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *