دوشنبه، 27 خرداد 1398 10:24:55
آخرین اخبار
در سفر به کابل صورت گرفت؛

توافق بر سر همکاری‌های علمی دانشگاه علامه طباطبائی و وزارت تحصیلات عالی افغانستان

در ادامه نشست‌های هیئت دانشگاه علامه طباطبائی با مسئولان آموزش عالی افغانستان، رئیس دانشگاه علامه طباطبائی با وزیر تحصیلات عالی افغانستان در کابل دیدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش عطنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه علامه طباطبائی، در این دیدار، حسین سلیمی، رئیس دانشگاه علامه طباطبائی، پیام دوستی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ایران را به دکتر نجیب‌اله خواجه‌عمری، وزیر تحصیلات عالی افغانستان ابلاغ کرد.

 وزیر تحصیلات عالی افغانستان در این دیدار از تلاش‌های دانشگاه علامه طباطبائی برای گسترش همکاری‌های علمی میان دانشگاه‌های دو کشور و فراهم آوردن زمینه برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه و بلندمدت برای استادان، دانشجویان و روزنامه‌نگاران افغانستانی در سال‌های اخیر قدردانی کرد.

برگزاری نشست سالانه روسای دانشگاه‌های سطح یک در ایران و افغانستان، برگزاری کارگاه‌های آموزش روابط عمومی برای کارکنان روابط عمومی وزارت تحصیلات عالی، اعطای سالانه سه بورس تحصیلی به استادان معرفی‌شده از سوی وزارت تحصیلات عالی افغانستان، انجام یک کلان پژوهش مشترک توسط استادان ایرانی و افغانستانی در حوزه تاریخ و فرهنگ دو کشور و انجام امکان‌سنجی برای راه‌اندازی دوره‌های مشترک تحصیلی ازجمله موارد موردتوافق این دیدار بود.

در ادامه، هیئت دانشگاه علامه طباطبائی از دانشگاه دولتی کابل دیدار به عمل آورد. همچنین وزیر تحصیلات عالی افغانستان و هیئت دانشگاه علامه طباطبائی در ضیافت شامی که جناب آقای بهرامی سفیر جمهوری اسلامی ایران در افغانستان برگزار کردند شرکت کردند.

در این ضیافت و در حضور روسا و معاونین دانشگاه‌های مختلف و مسئولین وزارت خارجه، دو کشور بر دوستی و همکاری علمی میان دانشگاهیان دو کشور تأکید کردند. دکتر سلیمی در این نشست همچنین از خدمات سفیر  کشورمان در افغانستان برای فراهم آوردن زمینه همکاری‌های علمی سپاسگزاری کرد.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *