پنجشنبه، 6 تیر 1398 14:17:12
آخرین اخبار
هیئتی از دانشگاه علامه با مسئولان وزارت آموزش افغانستان ملاقات کردند؛

توسعه همکاری مشترک درزمینهٔ علمی و پژوهشی ایران و افغانستان

 رئیس دانشگاه علامه طباطبائی در رأس هیئتی متشکل از معاون توسعه و منابع انسانی و مدیر همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه به‌منظور توسعه همکاری‌های علمی در سفر به افغانستان با مسئولان آموزش عالی این کشور دیدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش عطنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه علامه طباطبائی، سفر هیئت دانشگاه علامه طباطبائی در راستای توسعه روابط علمی بین‌المللی و انجام توافق در همکاری‌های مشترک و به‌خصوص همکاری در بهره‌مندی دانشگاه‌های افغانستان از ظرفیت‌های علمی و پژوهشی دانشگاه علامه طباطبائی ترتیب یافته است.

در اولین روز این سفر و در تاریخ ۱۶ مهرماه، هیئت دانشگاه برای نخستین دیدار با مسئولان وزارت معارف (وزارت آموزش) افغانستان ملاقات کردند. در این دیدار، دکتر حسین سلیمی، رئیس دانشگاه علامه طباطبائی و دکتر میرویس بلخی، سرپرست وزارت معارف پس از تبادل‌نظر و معرفی ظرفیت‌های علمی خود برای همکاری مشترک درزمینهٔ علمی و پژوهشی موافقت نمودند.

اعزام استادان دانشگاه علامه طباطبائی به افغانستان به‌منظور برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت در حوزه‌های برنامه‌ریزی آموزشی، مدیریت آموزشی، فنّاوری آموزشی، آموزش‌وپرورش دبستانی و دیگر رشته‌های مرتبط با آموزش‌وپرورش؛ برگزاری کارگاه‌های آموزشی ویژه آموزگاران افغانستانی در تهران؛ اعطای سالانه دو بورس تحصیلی به آموزگاران افغانستانی و چاپ مشترک کتاب‌های آموزش آموزگاران از مهم‌ترین موارد توافق در روز اول این سفر بود.

لازم به ذکر است دکتر فرامرز تمنا، رئیس مرکز مطالعات استراتژیک وزارت امور خارجه افغانستان نیز در این نشست حضور داشت و به بحث تبادل‌نظر با هیئت دانشگاه علامه طباطبائی پرداخت.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *