شنبه، 31 فروردین 1398 07:31:40
آخرین اخبار
انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه علامه طباطبائی:

آقای ظریف! «برجام مالی» را به ملت تحمیل نکنید

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه علامه طباطبائی در واکنش به اظهارات اخیر وزیرخارجه نوشت: ما هم معتقدیم که پیوستن به FATF شفافیت می‌آورد اما نه برای نهادهای داخلی کشور و مردم، بلکه برای سرویس‌های جاسوسی غرب و دشمنان خارجی.

به گزارش عطنا به نقل از فارس، انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه علامه طباطبائی، طی نامه‌ای در واکنش به اظهارات اخیر محمدجواد ظریف درباره FATF خطاب به وی نوشت: آقای ظریف آیا قرار است که بعد از FATF هم به بهانه کاهش بهانه‌جویی‌ها و شفافیت، در قبال مسائل موشکی و نفوذ منطقه‌ای و مسائل به‌اصطلاح حقوق بشری هم پای میز مذاکره با دشمنان قسم‌خورده مردم و نظام اسلامی بنشینید؟

متن این نامه به شرح زیر است:

«هرگز یهود و نصاری از تو راضی نخواهند شد، (تا به‌طور کامل، تسلیم خواسته‌های آن‌ها شوی و) از آیین (تحریف یافته) آنان، پیروی کنی. بگو: «هدایت، تنها هدایت الهی است!» و اگر از هوی و هوس‌های آنان پیروی کنی، بعدازآنکه آگاه شده‌ای، هیچ سرپرست و یاوری از سوی خدا برای تو نخواهد بود. (بقره/۱۲۰)»

وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران

جناب آقای دکتر ظریف

سلام‌علیکم

در پی اظهارات اخیر شما در مورد FATF لازم دیدیم که نکاتی را خدمت شما یادآوری کنیم. بعد از روی کار آمدن دولت یازدهم و شروع مذاکرات هسته‌ای انتقادات زیادی به مذاکرات هسته‌ای از سوی جنبش دانشجویی و کارشناسان دلسوز مطرح شد اما مجموعه دولت و حامیانش با برچسب‌زنی به منتقدان و تخریب آن‌ها، توجهی به اشکالات اساسی مطرح‌شده نکردند.

حال بعد از سال‌ها مذاکرات هسته‌ای که به‌جز تبدیل‌شدن به آیینه عبرت، دستاورد ملموسی دیگری برای کشور نداشته، امروز بار دیگر شاهدیم که همان تحلیل غلطی را که در مورد رابطه برجام و کاهش بهانه‌جویی‌ها بر علیه نظام اسلامی داشتید، بار دیگر در مورد FATF تکرار می‌کنید؛ اما اکنون شاهدیم که نه‌تنها از حجم اتهامات و دعاوی جدید علیه ایران از سوی کشورهای غربی کاسته نشده بلکه با وقاحت تمام مدعی هستند همان‌طور که درباره برنامه هسته‌ای کوتاه آمدید، باید در قبال برنامه موشکی، نفوذ منطقه‌ای و مسائل به‌اصطلاح حقوق بشری هم کوتاه بیایید.

آقای ظریف راه‌حل کاهش بهانه‌جویی‌های استکبار جهانی، استفاده از ظرفیت‌های داخلی و تقویت توان کشور در تمامی زمینه‌هاست؛ نه پیوستن به معاهداتی همچون FATF که مسئولان آن در مقر فرماندهی جنگ اقتصادی علیه ایران در وزارت خزانه‌داری آمریکا مسئولیت دارند و برای مجاب کردن دولت‌ها به تحریم ایران به کشورهای مختلف سفر می‌کنند.

جناب آقای دکتر! این روزها شاهدیم که علی‌رغم هشدارهای صریح رهبر انقلاب در مورد ماهیت معاهدات بین‌المللی، شما و دیگر حامیان FATF بار دیگر سعی دارید که با مایه گذاشتن از ایشان عملاً «برجام مالی» را به ملت ایران تحمیل کنید.

شما در قسمت دیگری از ادعاهای خود در مورد FATF مدعی شده‌اید که این معاهده به شفافیت کمک می‌کند. آری! ما هم معتقدیم که پیوستن به FATF شفافیت می‌آورد اما نه برای نهادهای داخلی کشور و مردم بلکه برای سرویس‌های جاسوسی غرب و دشمنان خارجی.

آقای ظریف آیا قرار است که بعد از FATF هم به بهانه کاهش بهانه‌جویی‌ها و شفافیت، در قبال مسائل موشکی و نفوذ منطقه‌ای و مسائل به‌اصطلاح حقوق بشری هم پای میز مذاکره با دشمنان قسم‌خورده مردم و نظام اسلامی بنشینید؟

جناب آقای دکتر! آزموده را آزمودن خطاست.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *