دوشنبه، 2 اردیبهشت 1398 11:34:40
آخرین اخبار
فریده غیرت در مراسم «نکوداشت استاد بهمن کشاورز»: (5)

بهمن کشاورز به کانون وکلا اعتبار داد

نایب رئیس پیشین کانون وکلای دادگستری مرکز گفت: آقای کشاورز جزء کسانی است که به کانون وکلا اعتبار داده است. اگر قرار باشد که روزی ما آیین‌نامه اخلاق حرفه‌ای را بخواهیم برای وکلا داشته باشیم بهترین نمونه و الگو برای یک وکیل درست، صدیق، باسواد و موفق آقای بهمن کشاورز هستند.

به گزارش عطنا، آیین نکوداشت استاد بهمن کشاورز، حقوقدان، پژوهشگر و رئیس سابق اتحادیه سراسر کانون‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) روز یکشنبه، ۱۸ شهریورماه با سخنرانی علیرضا آذربایجانی، معاون هماهنگی و برنامه‌ریزی دستگاه‌های اجرایی معاونت حقوقی ریاست‌جمهوری، ابراهیم امینی، نایب رئیس شورای شهر تهران، محمدحسین ساکت، رئیس هیئت مدیره انجمن حقوق‌شناسی، مرتضی شهبازی‌نیا، رئیس اتحادیه سراسر کانون‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا)، فریده غیرت، نایب رئیس پیشین کانون وکلای دادگستری مرکز و سعید ملک‌زاده، رئیس کمیته حقوق دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام و تهمورث بشیریه، استاد حقوق دانشگاه علامه طباطبائی به عنوان مجری برگزاری مراسم برگزار شد.(گزارش تصویری)

فریده غیرت، نایب رئیس پیشین کانون وکلای دادگستری مرکز در این مراسم گفت: به خودم این حق را می‌دهم که بگویم از همراهی شما در بزرگداشت یکی از بزرگمردان حقوق ایران جناب آقای بهمن کشاورز تشکر کنم؛ سخن درباره جناب بهمن کشاورز ابعاد مختلفی دارد، سخنوران ارجمند مطالبی فرمودند و خواستند حق مطلب را ادا کنند، ولی حقیقت این است که بدون تعارف درباره ایشان هرچه بگوییم کم است.

وی ادامه داد: من به بعد حقوقی ایشان تکیه می‌کنم. از زمانی که من این بزرگوار را شناختم خاطرات خوبی از ایشان دارم و خیلی چیزها را آموختم و کسب کردم؛ وکیلی باسواد، متعهد و دلسوز برای تک تک وکلا و علاقه‌مند به تک تک آنها و در کنار این خصوصیت ادب و تواضع بیش از حدشان است که همیشه چشمگیر بوده است؛ از خیلی از جوانان شنیده‌ایم که می‌گویند ما حرفه وکالت را با دکتر کشاورز شناختیم و این خیلی افتخار است.

غیرت ادامه داد: ایشان یک انسان باسواد، منطقی، وارسته  و مودب هستند؛ بنده افتخار داشتم در یک دوره به عنوان عضو هیئت مدیره در خدمت ایشان باشم و از نزدیک با افکار و اندیشه ایشان و عملکردشان آشنا شدم؛ بنده هرگز نشنیدم که ایشان به گروه مقابل اساعه ادبی، توهینی و تحقیری کنند و یا برای از میدان به در کردن بخواهند اقدامی کنند؛ بلکه با عمل و رفتار صحیح خودشان، خودشان را به همه معرفی کردند؛ شاید هیچکس از وکلای دادگستری  به خاطر نداشته باشد که کلام تلخی را از ایشان شنیده باشد.

نایب رئیس پیشین کانون وکلای دادگستری مرکز گفت: علاوه بر ارادتی که خدمت ایشان و خانواده عزیزشان دارم، واقعیت این است که ایشان را به عنوان یک معلم و یک الگو می‌شناسم. اگر قرار بود و قرار باشد که روزی ما آیین‌نامه اخلاق حرفه‌ای را بخواهیم برای وکلا در این مورد داشته باشیم بهترین نمونه و الگو برای یک وکیل درست، صدیق، باسواد و موفق آقای بهمن کشاورز هستند.

وی تأکید کرد: آقای کشاورز جزء کسانی است که به کانون وکلا اعتبار داده است ایشان هرگز اعتبار نگرفتند، بلکه اعتبار دادند.

فریده غیرت در پایان بیان کرد: من به عنوان یک از وکلای دادگستری، یکی از علاقه‌مندان ایشان در کنار شاگردان، کارآموزان و همکاران دیگری که علاقه‌مند به ایشان هستند و راه ایشان را می‌روند؛ شخصا افتخار می‌کنم که در دوره‌ای کار کردم که ایشان بودند و این همکاری برای من بسیار بسیار ارزنده بوده و ارزشمند است و در حال حاضر و هم اینک با نهایت احترام و تکریم از این بزرگوار تقدیر می‌کنم؛ امیدوار هستم که وجود عزیزشان همچنان برقرار باشد و همچنان جامعه وکالت از وجودشان بهره گیرد و برخی از وکلایی که به دنبال برخی مسائل هستند از ایشان درس بگیرند؛ بهترین الگوی ما هستند بودند و خواهند بود.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *