سه شنبه، 3 اردیبهشت 1398 23:07:30
آخرین اخبار
حمیدرضا علومی‌یزدی خبر داد:

اختصاص ۱۵ درصد بودجه دانشگاه علامه طباطبائی به حوزه پژوهش

معاون پژوهش‌و فناوری دانشگاه علامه طباطبائی از اجرای دو طرح کلان پژوهشی در این دانشگاه خبر داد و گفت: خوشبختانه توسط مسئولان دانشگاه حمایت‌های ویژه‌ای از طرح‌های پژوهشی صورت می‌گیرد و بر اساس قانون، ۱۵ درصد از بودجه دانشگاه به این حوزه اختصاص می‌یابد.

به گزارش عطنا به نقل از ایسنا، دکتر حمیدرضا علومی یزدی، معاون پژوهش‌و فناوری دانشگاه علامه طباطبائی با اشاره به مهم‌ترین طرح‌های پژوهشی دانشگاه علامه طباطبائی در سال جاری، گفت: یکی از طرح‌هایی که از اهمیت بالایی برخوردار است، طرحی است که برای «شناسایی علل و عوامل دعاوی و اختلافات برای قوه قضاییه» انجام می‌گیرد. درواقع این موضوع یکی از تکالیف قوه در برنامه ششم است که باید دانشگاه‌ علل و عوامل اختلافات در سطح کشور را به‌صورت استانی پیگیری کند و پیشنهادهایی را برای کاهش دعاوی و جرائم در قالب بسته‌های سیاستی و قانونی ارائه دهد.

وی تصریح کرد: دانشگاه علامه طباطبائی در حال حاضر اجرای طرح فوق را به‌عنوان یکی از طرح‌های پژوهشی مهم در اولویت قرار داده است و در مرحله آغازین اجرای این طرح هستیم و بعد از انعقاد تفاهم‌نامه تلاش داریم پیشنهاد پژوهشی خود را به قوه قضاییه تحویل دهیم.

معاون پژوهشی دانشگاه علامه به طرح اجرایی این دانشگاه در حوزه «اقتصاد مقاومتی» به‌عنوان اولویت دوم اشاره کرد و گفت: این طرح به‌طور جامع در دستور کار دانشگاه قرار داده‌شده و به‌طور بین‌رشته‌ای در چهار دانشکده اقتصاد، حقوق و علوم سیاسی، اجتماعی و مدیریت به‌طور خاص مسئله اقتصاد مقاومتی موردتوجه قرارگرفته و نشست‌های تخصصی و طرح‌های پژوهشی در این زمینه اجرایی شده و نتایج تجمیعی آن در مرحله ارائه به دولت است.

دکتر علومی یزدی اظهار کرد: در حوزه حمایت از پایان‌نامه‌های دانشجویی و کاربردی کردن آن‌ها نیز سیاست‌ دانشگاه علامه طباطبائی این است که پایان‌نامه‌هایی که در راستای سیاست‌های دانشگاه یا اولویت‌های دستگاه‌های اجرایی و دولتی باشند، موردحمایت مالی قرار می‌گیرد، به‌طور خاص امیدوار هستیم با بند «ت» تبصره ۹ قانون بودجه سال جاری دست ما بیشتر برای حمایت از این پایان‌نامه‌ها باز باشد و مشکلات شرکت‌های دولتی را در قالب طرح‌های تحقیقاتی برطرف کنیم.

وی همچنین خاطرنشان کرد: یکی از محورهایی که در اجرای طرح فوق موردتوجه دانشگاه علامه طباطبائی قرارگرفته، طرح «تحول علوم انسانی» است که در این طرح گاهی تحقیقات زیربنایی و معرفتی مهم‌تر از تحقیقات روبنایی است. ما در این حوزه نیز پایان‌نامه‌هایی را که در حیطه علوم انسانی نتایج قابل‌توجهی داشته باشند، موردتوجه ویژه دانشگاه قرار می‌دهیم.

معاون پژوهشی دانشگاه علامه طباطبائی از اختصاص ۱۵ درصد بودجه دانشگاه به حوزه پژوهش خبر داد و گفت: خوشبختانه تمامی نیازهای ما در حوزه پژوهش از طریق دانشگاه تأمین می‌شود و تاکنون طرحی وجود نداشته که به دلیل فقدان بودجه در دست ما مانده باشد.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *