سه شنبه، 3 اردیبهشت 1398 23:12:58
آخرین اخبار
محمدرضا رضوان‌طلب اعلام کرد؛

آغاز فراخوان جذب هیئت علمی از امروز

رئیس مرکز جذب اعضای هیئت‌علمی وزارت علوم اعلام کرد: فراخوان جذب اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌ها از امروز ۲۱ شهریور آغاز می‌شود و به مدت یک ماه ادامه دارد.

به گزارش عطنا به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام محمدرضا رضوان‌طلب ضمن اعلام این مطلب، اظهار کرد: امسال فراخوان جذب اعضای هیئت‌علمی در دانشگاه‌ها در دو مرحله شهریورماه و بهمن برگزار می‌شود که فراخوان بهمن ۹۶ ماه به پایان رسید و در طی آن ۸۰۰ نفر به‌عنوان هیئت‌علمی جذب دانشگاه‌های کشور می‌شوند.

وی در ادامه تصریح کرد: مقدمات فراخوان جذب اعضای هیئت‌علمی شهریورماه امسال نیز فراهم شد و دانشگاه‌ها نیازهای خود را به وزارت علوم اعلام کردند. این فراخوان از امروز ۲۱ شهریور آغاز می‌شود و به مدت یک ماه ادامه دارد.

رئیس مرکز جذب اعضای هیئت‌علمی وزارت علوم همچنین به جزئیات فراخوان جذب اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌ها اشاره کرد و گفت: همه دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی (به‌جز دانشگاه آزاد اسلامی که فراخوان مستقل دارد)، می‌توانند در فراخوان جذب هیئت‌علمی حضورداشته باشند و براساس بررسی‌های انجام‌شده حدوداً هشت تا ۱۰ برابر امکان وزارت علوم برای جذب اعضای هیئت‌علمی (ازنظر بودجه، امکانات و سهمیه استخدامی) از سوی دانشگاه‌ها اعلام نیاز صورت گرفته است.

دکتر رضوان‌طلب همچنین در خصوص ظرفیت پذیرش اعضای هیئت‌علمی در فراخوان این دوره، گفت: تقریباً در هر فراخوان جذب اعضای هیئت‌علمی تعداد ۸۰۰ تا ۱۵۰۰ نفر از ۱۰ سال پیش در دانشگاه‌ها پذیرش صورت می‌گرفت. پیش‌بینی ما این است که اگر قول‌های دولت در خصوص سهمیه استخدام نیرو در وزارت علوم محقق شود، در این فراخوان نیز ۸۰۰ نفر جذب دانشگاه‌ها شوند.

رئیس مرکز جذب اعضای هیئت‌علمی وزارت علوم از اختصاص سهمیه بیشتر به دانشگاه‌های بزرگ برای جذب اعضای هیئت‌علمی خبر داد و تصریح کرد: دانشگاه‌های نوپا و مناطق محروم نیز اولویت بیشتری برای استخدام نیرو خواهند داشت. به‌طورکلی در سال ۹۷، ۱۶۰۰ نفر به‌عنوان هیئت‌علمی جذب دانشگاه‌ها می‌شوند.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *